Sundowner 2018

Sep
01
2018

Splits

  • 1,900 metre Swim

    — ''

  • 56 mile Cycle

    — ''

  • 21 kilometre Run

    — ''

Race Options

Organiser

Freebird Events

Map

Middle Distance

Triathlon | 2018-09-01 08:00am
1 viewed last hour.

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubFinish Time
Finished (468 in total)
1st

479

Brian FogartyM1stM 35-391stFITT04:08:31-
2nd

394

DANIEL BluffM2ndM 20-241stTri Force Endurance04:10:14+00:01:43
3rd

383

Jack HutchensM3rdM 25-291st04:20:03+00:11:32
4th

553

DEAN KirkhamM4thM 45-491stReal Fitness Race Team04:23:59+00:15:28
5th

398

James SmithM5thM 25-292nd04:24:38+00:16:07
6th

386

Jonny McleanM6thM 40-441stHolmfirth Harriers / Albion Cycling04:25:40+00:17:09
7th

469

PAUL SavageM7thM 40-442ndManchester Triathlon Club04:26:04+00:17:33
8th

545

Stewart MooreM8thM 30-341stManchester Triathlon Club04:28:31+00:20:00
9th

407

Nick RoseM9thM 45-492ndTotal Tri Training04:28:40+00:20:09
10th

468

Tom PickeringM10thM 25-293rdManchester Triathlon Club04:30:05+00:21:34
11th

406

JASON NewsomeM11thM 45-493rdWakefield Triathlon Club04:31:12+00:22:41
12th

437

BEN WimporyM12thM 25-294thRipon Tri Club04:32:50+00:24:19
13th

405

Daniel PearsonM13thM 30-342ndTricentral UK04:36:14+00:27:43
14th

449

Liam WalkerM14thM 25-295thKilpi Race Team/Sheffield Tri Club04:37:15+00:28:44
15th

382

Mark PereiraU1stTEAM1stBushyboys-OnTour04:38:39+00:30:08
15th

382

Mark PereiraM1stTEAM1stBushyboys-OnTour04:38:39+00:30:08
16th

381

Nigel TaylorU2ndTEAM2ndBurtonwood Tri Club04:39:24+00:30:53
16th

381

Nigel TaylorM2ndTEAM2ndBurtonwood Tri Club04:39:24+00:30:53
17th

418

TOM LawtonM15thM 35-392ndTeam Zoot Tri Europe04:40:56+00:32:25
18th

426

John BarkerM16thM 45-494th04:41:18+00:32:47
19th

387

PAUL CraigM17thM 40-443rdCroston Velo04:41:19+00:32:48
20th

467

Sean KennedyM18thM 30-343rdTri Northumberland04:41:33+00:33:02
21st

505

COLIN GregoryM19thM 45-495thHorwich Triathlon Club04:42:20+00:33:49
22nd

397

Tom LangdonM20thM 35-393rdLEEDS BRADFORD TRIATHLON CLUB04:43:13+00:34:42
23rd

460

Rebecca RimmingtonF1stF 35-391stSpecialized Zwift Triathlon Academy04:43:46+00:35:15
24th

194

Ryan WilliamsM21stM 25-296thWakefield Triathlon Club04:44:33+00:36:02
25th

445

Matt CoakerM22ndM 30-344thFTS tri squad04:44:53+00:36:22
26th

385

Aaron TomaszM23rdM 25-297th04:45:12+00:36:41
27th

473

Paul MartinM24thM 30-345thMERSEY TRI04:45:14+00:36:43
28th

448

JULIAN HoodM25thM 40-444thCraven Energy04:45:26+00:36:55
29th

384

Alex FosterM26thM 35-394thTri Fit Coaching04:46:27+00:37:56
30th

393

Ian CoxM27thM 45-496thFITT04:48:31+00:40:00
31st

502

Dane StanleyM28thM 40-445thTotal Tri Training04:48:44+00:40:13
32nd

483

Lee RukinM29thM 35-395thhartlepool triathletes04:49:01+00:40:30
33rd

399

Ben MarstersM30thM 30-346thBoston triathlon club04:50:20+00:41:49
34th

465

HANNAH PeelF2ndF 35-392ndSheffield Triathlon Club04:50:23+00:41:52
35th

474

Steve AllisonM31stM 45-497thPonteland Tri04:51:08+00:42:37
36th

509

TIM RidingM32ndM 50-541stTotal Tri Training04:51:32+00:43:01
37th

433

Sandy SmithM33rdM 45-498thTriathlon Coaching UK04:53:37+00:45:06
38th

548

Ned GoedhuisM34thM 20-242nd04:53:47+00:45:16
39th

491

Gary FellowsM35thM 50-542ndPrison service triathlon club04:54:43+00:46:12
40th

506

Jim AndersonM36thM 45-499thBalanced Performance04:54:54+00:46:23
41st

442

Callum LynchM37thM 20-243rd04:55:02+00:46:31
42nd

498

Mark BoothM38thM 45-4910thWakefield Triathlon Club04:56:05+00:47:34
43rd

515

Nikki EllisM39thM 40-446thTricentral UK04:56:16+00:47:45
44th

462

Erica BoothF3rdF 35-393rdBolton Tri Club04:56:23+00:47:52
45th

507

Martin TaylorM40thM 40-447thHorwich Triathlon Club04:56:33+00:48:02
46th

217

JEFF MowbrayM41stM 60-641stNYP TRI04:56:45+00:48:14
47th

557

Alan HerlihyM42ndM 50-543rdRochdale Tri Club04:56:46+00:48:15
48th

400

Matthew WilsonM43rdM 35-396thHorwich Triathlon Club04:56:58+00:48:27
49th

435

STEVE BarkerM44thM 45-4911thCleethorpes Tri Club04:57:31+00:49:00
50th

485

Ian CollingsM45thM 35-397thTri Rivington04:57:33+00:49:02
51st

488

Robert AnthonyM46thM 35-398thManchester Triathlon Club04:57:34+00:49:03
52nd

220

Nick HarperM47thM 50-544th04:57:50+00:49:19
53rd

492

Stephen CoxM48thM 45-4912thLimitless04:58:26+00:49:55
54th

466

Gary ParkerM49thM 45-4913thmanchester triathlon04:58:31+00:50:00
55th

425

Nev SmithM50thM 40-448thWakefield Triathlon Club04:58:39+00:50:08
56th

3

Euan DaviesM51stM 25-298thCrystal Palace Triathletes04:58:46+00:50:15
57th

404

Joel EnochM52ndM 35-399thHartree JETS/Edinburgh Triathletes04:58:49+00:50:18
58th

415

Paul SellarsM53rdM 50-545thTri Force Endurance04:59:07+00:50:36
59th

472

Phil CoombsU3rdTEAM3rdTri-Rivy Trio04:59:11+00:50:40
59th

472

Phil CoombsM3rdTEAM3rdTri-Rivy Trio04:59:11+00:50:40
60th

458

Jonathan FairhurstM54thM 45-4914thTotal Transition Triathlon club04:59:19+00:50:48
61st

480

Rob SnaithM55thM 35-3910thBARRACUDA04:59:32+00:51:01
62nd

428

Dan PrescottM56thM 35-3911thwigan triathlon club05:00:26+00:51:55
63rd

412

Dave HollingworthM57thM 50-546thTri Preston Up and Active05:01:20+00:52:49
64th

481

Sheldon SkinnerM58thM 30-347thCreating Balance05:01:32+00:53:01
65th

334

Paul LeeM59thM 40-449th05:02:19+00:53:48
66th

478

Matthew PemrickM60thM 45-4915thTri Rivington05:03:07+00:54:36
67th

388

Andy HardingM61stM 30-348thBelper Ten Twenty05:03:12+00:54:41
68th

420

Mark SlaterM62ndM 40-4410thManchester Triathlon Club05:03:13+00:54:42
69th

285

Jeremy FurnissM63rdM 50-547thLONDON DYNAMO05:04:17+00:55:46
70th

482

Barry MaskellM64thM 35-3912thLEEDS BRADFORD TRIATHLON CLUB05:05:42+00:57:11
71st

497

Matthew HansonM65thM 30-349thArmy Triathlon Association05:06:07+00:57:36
72nd

441

JOHN BudworthM66thM 50-548thLong Eaton Triathlon Club05:06:11+00:57:40
73rd

550

Jenni MustonF4thF 40-441stWakefield Triathlon Club05:06:41+00:58:10
74th

510

Marcin ZimnyM67thM 40-4411thBalanced Performance05:06:54+00:58:23
75th

414

Paul DotchinM68thM 45-4916thLimitless Triathlon Coaching05:07:15+00:58:44
76th

446

Mike WatsonM69thM 45-4917thWakefield Triathlon Club05:07:43+00:59:12
77th

549

Paul OtooleM70thM 40-4412thAlba Rosa Cycle Club05:07:45+00:59:14
78th

471

Stuart TaylorU4thTEAM4thSMG05:09:04+01:00:33
78th

471

Stuart TaylorM4thTEAM4thSMG05:09:04+01:00:33
79th

302

B ThomasM71stM 50-549thUp & Active Tri Club05:09:04+01:00:33
80th

396

Ben JohnsonM72ndM 40-4413th05:12:16+01:03:45
81st

501

Matthew EganM73rdM 40-4414th05:12:18+01:03:47
82nd

518

Chris MillingtonM74thM 45-4918th05:12:39+01:04:08
83rd

380

Alison CrellinF5thF 55-591st05:13:20+01:04:49
84th

513

Michael HallM75thM 50-5410thRed Rose Road Runners05:13:46+01:05:15
85th

228

GARY HatchM76thM 50-5411thLEEDS BRADFORD TRIATHLON CLUB05:14:42+01:06:11
86th

547

Gordon RichmondM77thM 30-3410th05:14:58+01:06:27
87th

522

Paul ElseyM78thM 50-5412thWest Yorkshire Police Triathlon Team05:15:15+01:06:44
88th

461

KAREN DriverF6thF 45-491stTricentral UK05:15:15+01:06:44
89th

258

Ayesha Marie NacerF7thF 30-341stTeam Zebra05:15:46+01:07:15
90th

227

Paul BattyeM79thM 40-4415thHorwich Triathlon Club05:16:13+01:07:42
91st

529

Ronnie KewleyM80thM 35-3913th05:16:16+01:07:45
92nd

242

Richard AlfordM81stM 30-3411thmounts bay harriers05:16:21+01:07:50
93rd

456

Andrew MastermanM82ndM 50-5413thADWICK TRIATHLON CLUB05:16:38+01:08:07
94th

530

Alan CornthwaiteM83rdM 40-4416thWest cumbria tri05:16:43+01:08:12
95th

455

Lee AndersonM84thM 45-4919thWest cumbria tri05:17:09+01:08:38
96th

521

GEORGE WilliamsM85thM 60-642ndReal Fitness Race Team05:18:30+01:09:59
97th

244

Phil ButcherM86thM 45-4920th05:18:59+01:10:28
98th

337

Jason DohertyM87thM 50-5414thFTS Race Team05:19:29+01:10:58
99th

234

Mark LawsonM88thM 45-4921st05:19:30+01:10:59
100th

447

Chris GaskellM89thM 35-3914th05:19:50+01:11:19
101st

526

David TomlinsonM90thM 45-4922ndDarlington Harriers05:19:53+01:11:22
102nd

372

Rachel JeffF8thF 35-394thTri Lakeland/ Velo Club Cumbria05:20:01+01:11:30
103rd

516

Neil HowellsM91stM 50-5415thBlack Country Triathletes05:20:16+01:11:45
104th

532

CHRIS FitzpatrickM92ndM 40-4417th05:20:33+01:12:02
105th

289

Martin LockyerM93rdM 45-4923rd05:20:48+01:12:17
106th

213

Tim BrantonM94thM 50-5416th05:20:58+01:12:27
107th

336

Mike RussellM95thM 50-5417th05:20:58+01:12:27
108th

300

Simon HardyM96thM 40-4418thLong Eaton Triathlon Club05:21:20+01:12:49
109th

432

Karen LynchF9thF 40-442ndOff That Couch Fitness05:21:20+01:12:49
110th

308

Paul GreenhalghM97thM 45-4924th05:22:19+01:13:48
111st

495

NIGEL BainesM98thM 40-4419th05:22:50+01:14:19
112nd

554

James TaylorM99thM 25-299th05:22:59+01:14:28
113rd

358

Danielle JacksonF10thF 30-342ndFORCE 1005:23:24+01:14:53
114th

389

Phil GrayM100thM 45-4925thTotal Racing Newcastle05:23:34+01:15:03
115th

500

Alistair SouchM101stM 20-244thCardiff University Triathlon Club05:23:56+01:15:25
116th

427

CHARLIE StirrupM102ndM 45-4926thSt Helens Tri05:24:10+01:15:39
117th

299

Thomas WynnM103rdM 30-3412thHarrogate Tri Club05:24:24+01:15:53
118th

408

William OliverM104thM 25-2910thManchester Tri Club, Beverley Cycopaths MTB, Chorlton Velo05:24:37+01:16:06
119th

344

John WoodM105thM 35-3915thTri-life05:25:12+01:16:41
120th

499

Steven GillanM106thM 40-4420thBORDERS TRIATHLETES05:25:36+01:17:05
121st

211

Kerry DreweryF11thF 45-492ndLouth Tri Club05:26:04+01:17:33
122nd

328

Rick LethamM107thM 35-3916thEDINBURGH TRIATHLETES05:26:08+01:17:37
123rd

999

Kevin GeerM108thM 50-5418thReal Fitness Race Team05:26:28+01:17:57
124th

307

Mark HandM109thM 50-5419thTeam Zebra05:26:54+01:18:23
125th

535

Peter RodriguezM110thM 40-4421st05:26:58+01:18:27
126th

413

Andrew HumphriesM111stM 25-2911th05:27:07+01:18:36
127th

512

Daire FitzgeraldM112ndM 30-3413thTotal Racing Newcastle05:27:29+01:18:58
128th

508

Rik HeapM113rdM 45-4927thNWFPAC05:27:31+01:19:00
129th

230

Grant PottsM114thM 45-4928thLEEDS BRADFORD TRIATHLON CLUB05:27:40+01:19:09
130th

416

Alex MeadM115thM 35-3917thMVH TRI CLUB05:27:51+01:19:20
131st

221

Paul Jeffrey-readM116thM 45-4929thTri Rivington05:27:56+01:19:25
132nd

539

Sarah ColeF12thF 35-395th05:28:22+01:19:51
133rd

349

Jason MerrickM117thM 40-4422ndBarmston Tri Club05:28:26+01:19:55
134th

232

John DoddM118thM 45-4930th05:29:28+01:20:57
135th

524

Peter ClarkeM119thM 40-4423rd05:29:55+01:21:24
136th

246

Simon TurnerM120thM 50-5420thHumberside Fire and Rescue05:31:20+01:22:49
137th

419

Paul WalkerM121stM 40-4424thBolton Tri Club05:31:35+01:23:04
138th

487

Sam BaconM122ndM 35-3918thBelper Ten Twenty05:32:10+01:23:39
139th

252

Alex HolcroftM123rdM 30-3414thTri-Rivington05:32:32+01:24:01
140th

243

Adrian BarrellM124thM 50-5421stBroxtowe Tri Club05:32:35+01:24:04
141st

476

Gareth RichardsonM125thM 45-4931st05:32:36+01:24:05
142nd

527

Craig AllenM126thM 50-5422ndTri Rivington05:32:46+01:24:15
143rd

237

Paulus MaukonenM127thM 30-3415thBRJ Run and Tri05:32:48+01:24:17
144th

496

Mark SigleyM128thM 45-4932ndStafford Triathlon Club05:33:03+01:24:32
145th

511

David BoyesM129thM 45-4933rdBelper Ten Twenty05:33:24+01:24:53
146th

249

Thomas WhitakerM130thM 30-3416th4Life Triathlon Club05:33:37+01:25:06
147th

318

Steve HuntM131stM 55-591st05:33:53+01:25:22
148th

257

Jessica CopeF13thF 25-291stTeam Tri Guru05:34:05+01:25:34
149th

233

Simon PettyM132ndM 35-3919thLEEDS BRADFORD TRIATHLON CLUB05:34:20+01:25:49
150th

196

Sam LubnerM133rdM 25-2912th05:34:26+01:25:55
151st

520

Michael SweeneyM134thM 50-5423rdTeam Deane Tri Club05:34:32+01:26:01
152nd

451

Matt TaylorM135thM 35-3920th05:35:04+01:26:33
153rd

377

GARY RobertsonM136thM 45-4934th05:35:22+01:26:51
154th

439

Michael Shaun CoggonM137thM 45-4935thWakefield Triathlon Club05:35:35+01:27:04
155th

528

Chris OuttersidesM138thM 40-4425th05:35:46+01:27:15
156th

429

Glenn ChristieM139thM 40-4426thDarlington Tri05:36:02+01:27:31
157th

197

Mark JohnsonM140thM 50-5424th05:36:05+01:27:34
158th

223

Iain AndertonM141stM 30-3417th05:36:11+01:27:40
159th

206

Mark CottonM142ndM 40-4427thTri Rivington05:36:49+01:28:18
160th

443

Seamus KelleherM143rdM 40-4428thF4L Triathlon Coaching05:36:56+01:28:25
161st

283

Simon CarmichaelM144thM 20-245thThe Goed Life05:37:51+01:29:20
162nd

284

Joanne StewartF14thF 40-443rdDarlington Tri05:37:56+01:29:25
163rd

345

Mark LaughtonM145thM 50-5425thYork Triathlon Club05:37:59+01:29:28
164th

315

Adrian WilsonM146thM 35-3921stTaw Velo05:38:14+01:29:43
165th

191

Helen HunterU5thTEAM5thSULFRCOGA05:38:32+01:30:01
165th

191

Helen HunterM5thTEAM5thSULFRCOGA05:38:32+01:30:01
166th

193

David ColeM147thM 45-4936thDJC05:38:36+01:30:05
167th

531

Anthony MottM148thM 40-4429thTeam Bear05:38:53+01:30:22
168th

32

Ben ChandlerM149thM 35-3922nd05:39:02+01:30:31
169th

256

Emma DuncanF15thF 30-343rdWalden Tri05:39:31+01:31:00
170th

208

Thomas WilsonM150thM 30-3418th05:39:34+01:31:03
171st

214

Benoit BelyM151stM 40-4430thWalden Tri05:39:35+01:31:04
172nd

410

Dave JacksonM152ndM 55-592ndWolds Vets05:39:41+01:31:10
173rd

205

Chris RedfernM153rdM 50-5426thSUN CITY TRI05:40:02+01:31:31
174th

192

Mike LunnM154thM 35-3923rdGlossop Triathlon Club05:40:25+01:31:54
175th

267

Nicola WallbankF16thF 30-344thTRI PRESTON05:41:01+01:32:30
176th

327

Philip SumnerM155thM 50-5427thRVTC05:41:01+01:32:30
177th

494

Daniel JonesM156thM 35-3924thFTS Race Team05:41:27+01:32:56
178th

401

David ScottM157thM 45-4937thCleethorpes Tri Club05:42:11+01:33:40
179th

309

James MillsonM158thM 30-3419th05:42:17+01:33:46
180th

269

Philip MerrisonM159thM 50-5428thCleethorpes Tri Club05:43:03+01:34:32
181st

231

Danny JordanM160thM 30-3420thCraven Energy05:43:08+01:34:37
182nd

376

Alan CunninghamM161stM 45-4938thSTAFFORD TRI CLUB05:43:18+01:34:47
183rd

537

Louise PlevinF17thF 30-345thTotal Tri Training05:43:41+01:35:10
184th

210

ALAN DobsonM162ndM 45-4939th05:43:53+01:35:22
185th

332

Phil RamseyM163rdM 40-4431st05:44:01+01:35:30
186th

290

Craig DayM164thM 35-3925th05:44:44+01:36:13
187th

453

Matthew HodgesM165thM 50-5429th05:44:53+01:36:22
188th

281

Tom LissettM166thM 35-3926th05:45:00+01:36:29
189th

312

Tim StorrM167thM 50-5430th05:46:28+01:37:57
190th

379

Martin OrmstonM168thM 45-4940th05:46:31+01:38:00
191st

62

Jennifer AnsellF18thF 25-292nd05:46:48+01:38:17
192nd

153

Daniel WarringtonM169thM 40-4432nd05:47:20+01:38:49
193rd

335

Richard MurrayM170thM 45-4941stWetherby Runners05:47:23+01:38:52
194th

297

Neill MartinM171stM 50-5431st05:47:24+01:38:53
195th

17

Ian VerityM172ndM 40-4433rdT305:47:46+01:39:15
196th

49

Lisa StansbieF19thF 40-444thLEEDS BRADFORD TRIATHLON CLUB05:47:48+01:39:17
197th

504

Greg HiltonM173rdM 50-5432nd05:48:19+01:39:48
198th

23

Mark DickinsonM174thM 45-4942ndRibble Valley Triathlon Club05:48:57+01:40:26
199th

523

Christopher DownesM175thM 30-3421st05:48:58+01:40:27
200th

131

Rhydian StockM176thM 35-3927th05:49:12+01:40:41
201st

97

Sarah HaslamM6thTEAM6thLiving The Dream.05:49:36+01:41:05
201st

97

Sarah HaslamU6thTEAM6thLiving The Dream.05:49:36+01:41:05
202nd

395

Simon PickM177thM 35-3928thBarracudas Triathlon Club05:49:40+01:41:09
203rd

189

James RobinsonM178thM 20-246thBarracuda Triathlon Club05:50:50+01:42:19
204th

351

Nadia WellsF20thF 50-541stICARUS05:51:08+01:42:37
205th

421

Jonathan StrangeM179thM 30-3422ndWAR - Tri club05:51:26+01:42:55
206th

313

Peter CallaghanM180thM 55-593rdWetherby WRATS05:51:53+01:43:22
207th

355

Melanie KothF21stF 45-493rdTRI PRESTON05:51:57+01:43:26
208th

11

Dominic MarshallM181stM 25-2913th05:52:13+01:43:42
209th

123

Alex BrownM182ndM 25-2914th05:52:23+01:43:52
210th

357

Catherine McshaneF22ndF 40-445th05:52:45+01:44:14
211st

291

Vincent JosseM183rdM 35-3929th05:52:46+01:44:15
212nd

331

James UptonM184thM 40-4434thKnutsford Triathlon Club05:53:29+01:44:58
213rd

82

SALLY De La PoerF23rdF 40-446th05:53:46+01:45:15
214th

106

Paul PeacockM185thM 50-5433rd05:54:07+01:45:36
215th

348

Robert GreavesM186thM 45-4943rd05:54:19+01:45:48
216th

7

Vincent LovelandM187thM 55-594thJBR RUN & TRI CLUB05:54:34+01:46:03
217th

295

Darren HepworthM188thM 45-4944thLINCSQUAD05:54:35+01:46:04
218th

274

Ann GriffithsF24thF 55-592ndFylde Coast Runners05:54:43+01:46:12
219th

367

Christine ClubbsF25thF 45-494thWetherby Runners05:54:45+01:46:14
220th

259

Clare SmithF26thF 45-495thTri Rivington05:55:47+01:47:16
221st

6

JAMES BuckleM189thM 35-3930th05:56:30+01:47:59
222nd

457

STEVE KayeM190thM 40-4435thReal Fittness05:57:19+01:48:48
223rd

325

Andy MoxonM191stM 45-4945thTri Rivington05:57:52+01:49:21
224th

87

Albert CallU7thTEAM7th3 Potatoes05:58:08+01:49:37
224th

87

Albert CallM7thTEAM7th3 Potatoes05:58:08+01:49:37
225th

34

Danny KellyM192ndM 45-4946thWakefield Triathlon Club05:58:44+01:50:13
226th

224

Andrew GawthorpeM193rdM 40-4436thLEEDS BRADFORD TRIATHLON CLUB05:58:48+01:50:17
227th

431

pab MaddoxM194thM 50-5434thNiteriders05:59:21+01:50:50
228th

374

Gemma FoxallF27thF 25-293rdEast London Runners05:59:29+01:50:58
229th

94

Adam NewellM195thM 25-2915thSheffield Triathlon Club05:59:35+01:51:04
230th

306

Lee CooperM196thM 45-4947thHorwich Triathlon Club05:59:42+01:51:11
231st

121

Mark CaseyM197thM 50-5435thWakefield Triathlon Club05:59:46+01:51:15
232nd

238

Alan CondonM198thM 35-3931stBushfire Joggers05:59:54+01:51:23
233rd

341

Simon CraftM199thM 55-595th06:00:16+01:51:45
234th

534

Tom GradyM200thM 40-4437thVegan Runners06:00:24+01:51:53
235th

371

Linda LumbF28thF 50-542ndWakefield Triathlon Club06:00:35+01:52:04
236th

204

MICHAEL WestermanM201stM 40-4438thLanehead Trihards06:00:46+01:52:15
237th

207

Andy HayesM202ndM 60-643rd06:01:40+01:53:09
238th

363

LOUISE Nicola HughesF29thF 40-447th06:01:51+01:53:20
239th

303

Neil BuckleyM203rdM 60-644thYork Triathlon Club06:02:02+01:53:31
240th

216

Derek BrownM204thM 50-5436thLegion multi sport06:03:20+01:54:49
241st

342

Richard ThrowerM205thM 40-4439th06:03:23+01:54:52
242nd

66

Nicola HeatonF30thF 35-396thSheffield Triathlon Club06:03:49+01:55:18
243rd

464

Deborah ChurchF31stF 40-448th06:04:40+01:56:09
244th

311

David MessengerM206thM 45-4948thTRI LAKELAND06:05:07+01:56:36
245th

22

Richard LesterM207thM 35-3932nd06:05:33+01:57:02
246th

378

Chris CalvertM208thM 55-596thAlnwick Triathlon Club06:05:41+01:57:10
247th

253

Holly NairnF32ndF 30-346th06:05:46+01:57:15
248th

222

Pawel CelinskiM209thM 30-3423rdYorkshire Vikings06:06:15+01:57:44
249th

33

Scott WilliamsonM210thM 50-5437thALNWICK TRI06:07:10+01:58:39
250th

540

Lisa OttiwellF33rdF 40-449thBolton Tri Club06:07:26+01:58:55
251st

320

Nick SandersonM211stM 50-5438thLong Eaton Triathlon Club06:07:28+01:58:57
252nd

338

Stuart WilsonM212ndM 50-5439th06:08:01+01:59:30
253rd

270

Bethany ProleF34thF 25-294thTeam Deane06:08:01+01:59:30
254th

141

Sarah McdonaldF35thF 45-496thLARKFIELD AC06:08:12+01:59:41
255th

53

Anna HardingF36thF 30-347thBelper Ten Twenty06:08:20+01:59:49
256th

282

Henry WilkinsonM213rdM 20-247thThe Goed Life06:08:32+02:00:01
257th

200

JAMES ButcherM214thM 40-4440thCharnwood Triathlon Club06:08:57+02:00:26
258th

45

Lorna HarperF37thF 30-348thMERSEY TRI06:08:57+02:00:26
259th

352

Vicky HowdenF38thF 35-397thLINCSQUAD06:09:09+02:00:38
260th

365

Melanie HaughanF39thF 45-497thSUN CITY TRI06:09:11+02:00:40
261st

343

Bob LauderM215thM 55-597th06:09:15+02:00:44
262nd

286

Roger SmeltM8thTEAM8thThe Miss Fits06:10:22+02:01:51
262nd

286

Roger SmeltU8thTEAM8thThe Miss Fits06:10:22+02:01:51
263rd

556

mark CrellinM216thM 50-5440thCleethorpes Tri Club06:10:23+02:01:52
264th

105

Peter BattisonM217thM 50-5441stBroxtowe Tri Club06:10:30+02:01:59
265th

278

Marion MilnesF40thF 50-543rd06:11:04+02:02:33
266th

248

Martin JonesM218thM 40-4441st06:11:53+02:03:22
267th

296

Nick BakerM219thM 55-598th06:12:07+02:03:36
268th

101

Andy ThomsonM220thM 55-599thPirate Ship Of Fools06:12:17+02:03:46
269th

40

Sarah BlackerF41stF 25-295thMERSEY TRI06:12:27+02:03:56
270th

265

Katherine Elizabeth HallF42ndF 30-349th06:12:48+02:04:17
271st

86

Karen MaukonenU9thTEAM9thMay Contain Prosecco06:12:48+02:04:17
271st

86

Karen MaukonenM9thTEAM9thMay Contain Prosecco06:12:48+02:04:17
272nd

212

David HaworthM221stM 35-3933rd06:13:54+02:05:23
273rd

8

Oliver RipleyM222ndM 30-3424th06:14:26+02:05:55
274th

69

CLAIRE RidingF43rdF 45-498thTotal Tri Training06:14:35+02:06:04
275th

136

Kate LoomesF44thF 35-398thYork Triathlon Club06:14:39+02:06:08
276th

275

Katharine HoppingF45thF 25-296thTRI PRESTON06:14:43+02:06:12
277th

64

Samantha WardF46thF 35-399th06:15:01+02:06:30
278th

268

Lucy Rebecca SimpsonF47thF 25-297thBalanced Performance06:15:20+02:06:49
279th

326

Andy RutledgeM223rdM 35-3934th06:15:25+02:06:54
280th

251

Adam SellarsM224thM 25-2916thBoston tri club06:15:35+02:07:04
281st

52

Anne StefaniakF48thF 30-3410thSouthwell Runners06:16:13+02:07:42
282nd

199

David HillM225thM 35-3935th06:16:26+02:07:55
283rd

142

Claire AdamF49thF 55-593rdRace Hub06:16:26+02:07:55
284th

13

Julian RylandM226thM 45-4949thTrent Park Running Club06:17:12+02:08:41
285th

16

Carl Andrew ParrattM227thM 35-3936th06:17:14+02:08:43
286th

330

GRAHAM TruemanM228thM 35-3937thWakefield Triathlon Club06:17:17+02:08:46
287th

324

Andy NormanM229thM 45-4950thLEEDS BRADFORD TRIATHLON CLUB06:17:26+02:08:55
288th

43

RACHEL TrpeskiF50thF 45-499th06:17:48+02:09:17
289th

151

Fiona SloanesF51stF 40-4410thNYP TRI06:17:49+02:09:18
290th

170

Magdalena TopolF52ndF 35-3910th06:18:17+02:09:46
291st

163

Sue StockleyF53rdF 50-544th06:18:43+02:10:12
292nd

239

Richard PeelM230thM 40-4442ndMVH TRI CLUB06:19:17+02:10:46
293rd

171

Sarah NormanF54thF 45-4910thLEEDS BRADFORD TRIATHLON CLUB06:19:18+02:10:47
294th

316

James BlairM231stM 40-4443rdALNWICK TRI06:19:40+02:11:09
295th

536

SAJAN KhoslaM232ndM 35-3938thSnakeFires06:19:42+02:11:11
296th

360

Fiona RandlesF55thF 40-4411th06:20:18+02:11:47
297th

288

DARREN LynchM233rdM 35-3939thSheffield Triathlon Club06:20:36+02:12:05
298th

124

Ben FrereM234thM 35-3940thLegion multi sport06:21:41+02:13:10
299th

271

Viv SherryF56thF 35-3911thTRI PRESTON06:21:44+02:13:13
300th

174

Danielle DawsonF57thF 30-3411th06:21:45+02:13:14
301st

375

Carolyn DalesF58thF 45-4911th06:22:01+02:13:30
302nd

340

Wayne BallanceM235thM 40-4444th06:22:39+02:14:08
303rd

83

Rebecca LunnF59thF 50-545th06:23:14+02:14:43
304th

190

Rachel BoddiceF60thF 35-3912thhumber triathletes06:23:19+02:14:48
305th

359

Sue Kay SmithF61stF 50-546thLong Eaton Triathlon Club06:23:37+02:15:06
306th

368

Catherine O?shaughnessyF62ndF 45-4912th06:23:46+02:15:15
307th

147

Charmayne BrierleyF63rdF 50-547thGlossop Triathlon Club06:23:56+02:15:25
308th

103

Lee RosthornM236thM 25-2917th06:24:07+02:15:36
309th

247

Jonathan KearsleyM237thM 20-248th06:24:10+02:15:39
310th

333

Andrew TedderM238thM 35-3941st06:24:11+02:15:40
311st

411

Addam DarnellM239thM 30-3425thSheffield Triathlon Club06:24:14+02:15:43
312nd

128

William AxupM240thM 25-2918th06:24:22+02:15:51
313rd

240

Neil KavanaghM241stM 45-4951st06:24:24+02:15:53
314th

260

Chloe ShanklandF64thF 25-298thWRC Tri06:24:25+02:15:54
315th

149

Frances RecchiaF65thF 45-4913th06:24:30+02:15:59
316th

125

Rob TweddleM242ndM 40-4445thTRI-LAKELAND06:24:33+02:16:02
317th

202

HUW FryM243rdM 35-3942ndRochdale Triathlon Club06:24:59+02:16:28
318th

201

Mark KennedyM244thM 50-5442ndYorkshire Warriors06:25:00+02:16:29
319th

48

Rachael HarperF66thF 35-3913thPICKERING RUNNING CLUB06:25:00+02:16:29
320th

50

Adele HavercroftF67thF 40-4412thLegion06:25:33+02:17:02
321st

314

Mike DanielsM245thM 40-4446thBushfield Joggers06:25:35+02:17:04
322nd

347

Simon SmithsonM246thM 45-4952ndblue lagooners06:25:42+02:17:11
323rd

176

Pippa SandersonF68thF 35-3914th06:26:00+02:17:29
324th

364

Natalie CockramM10thTEAM10thBestwick Birds06:26:07+02:17:36
324th

364

Natalie CockramF69thTEAM1stBestwick Birds06:26:07+02:17:36
325th

88

Linda WoodhouseU10thTEAM10thSunCity15006:26:19+02:17:48
325th

88

Linda WoodhouseM11thTEAM11thSunCity15006:26:19+02:17:48
326th

353

Vicky DeanF69thF 35-3915thTri Rivington06:26:30+02:17:59
327th

91

Roo ButterillM247thM 45-4953rdLINCSQUAD06:26:52+02:18:21
328th

25

Zoe NeashamF70thF 45-4914thTyne and Wear fire and rescue service06:27:28+02:18:57
329th

226

ROBIN MitchellM248thM 50-5443rdMeynell Valley Hunters06:28:07+02:19:36
330th

84

Sarah FosterF71stF 45-4915th06:28:21+02:19:50
331st

60

NIKOLA SpriggF72ndF 45-4916thSULRFCOGATRICLUB06:29:15+02:20:44
332nd

134

Emma SamsonF73rdF 45-4917th06:29:54+02:21:23
333rd

55

Michelle ThomasF74thF 30-3412thJBR RUN & TRI CLUB06:30:01+02:21:30
334th

292

Neil RabyM249thM 45-4954thTrifusionwr06:31:22+02:22:51
335th

484

Gary BirchM250thM 40-4447thSt Helens Tri06:31:28+02:22:57
336th

59

Helen ThodayF75thF 40-4413thTEAM MANVERS06:31:30+02:22:59
337th

329

Richard WaldronM251stM 40-4448th06:31:50+02:23:19
338th

111

Paul HarrisM252ndM 35-3943rd06:33:16+02:24:45
339th

126

Paul FarringtonM253rdM 45-4955thStockport Tri Club06:33:23+02:24:52
340th

137

Jackie BellF76thF 55-594thBungay Black Dog Running Club06:34:17+02:25:46
341st

287

Simon BeedhamM254thM 20-249thLINCSQUAD06:34:36+02:26:05
342nd

177

Bernadette PedderF77thF 55-595thChester Triathlon Club06:34:51+02:26:20
343rd

169

Lynne ScottF78thF 40-4414th06:34:57+02:26:26
344th

323

Stephen O'neillM255thM 50-5444th06:35:07+02:26:36
345th

175

JAYNE MoretonF79thF 50-548thGLOSSOPDALE HARRIERS06:35:14+02:26:43
346th

165

Jane Mary OughtonF80thF 55-596thLEEDS BRADFORD TRIATHLON CLUB06:35:14+02:26:43
347th

72

Jayne DickensF81stF 45-4918thDurham Tri Club06:35:19+02:26:48
348th

362

ARLEEN ScholtenF82ndF 40-4415th06:35:29+02:26:58
349th

544

Sharron PearsonF83rdF 50-549th06:35:38+02:27:07
350th

164

Shona StewartF84thF 60-641stPentland Triathletes06:36:42+02:28:11
351st

120

Kingsley CooperM256thM 30-3426thTEAM MANVERS06:37:01+02:28:30
352nd

369

Fiona SmithF85thF 25-299thWakefield Triathlon Club06:37:09+02:28:38
353rd

68

Diane SpencerF86thF 50-5410thTEAM MANVERS06:37:30+02:28:59
354th

366

Gillian RamsdenF87thF 45-4919thTri Rivington06:37:41+02:29:10
355th

298

Andy HalsallM257thM 45-4956th06:38:55+02:30:24
356th

70

DAWN ComerieF88thF 40-4416th06:39:16+02:30:45
357th

350

Stephen ThomasM258thM 60-645thDurham Tri Club06:39:43+02:31:12
358th

80

Rebecca HarveyF89thF 45-4920thDerbyshire Dynamos06:40:05+02:31:34
359th

301

Stephen KershawM259thM 45-4957th06:40:08+02:31:37
360th

98

William SloanM260thM 50-5445th06:40:45+02:32:14
361st

113

Bret ParkerM261stM 45-4958thRivington Tri06:41:41+02:33:10
362nd

370

Anna BarkerF90thF 30-3413th06:42:27+02:33:56
363rd

89

Kath McguireU11thTEAM11thTri Rivi Girls on Tour06:42:43+02:34:12
363rd

89

Kath McguireM12thTEAM12thTri Rivi Girls on Tour06:42:43+02:34:12
364th

9

Bryan O'donoghueM262ndM 45-4959thTri-Life Triathlon Team06:42:50+02:34:19
365th

10

JOHN HeaneyM263rdM 70-741stBolton Tri Club06:43:44+02:35:13
366th

18

Steven DexterM264thM 50-5446thLong Eaton Triathlon Club06:43:51+02:35:20
367th

115

JON ZigmondM265thM 65-691stNYP TRI06:44:02+02:35:31
368th

29

Christopher BlighM266thM 55-5910thBats06:44:03+02:35:32
369th

110

David MaskellM267thM 50-5447thLegion06:44:33+02:36:02
370th

250

Rich ColleyM268thM 40-4449thArmy Triathlon Association06:45:54+02:37:23
371st

135

Louise BlowF91stF 45-4921stLINCSQUAD06:46:08+02:37:37
372nd

150

Dawn PorterF92ndF 40-4417thLINCSQUAD06:46:08+02:37:37
373rd

266

Lucy KempF93rdF 25-2910thWRC Tri06:46:15+02:37:44
374th

116

Ralph KidnerM269thM 60-646thLEEDS BRADFORD TRIATHLON CLUB06:46:42+02:38:11
375th

122

Peter MullarkeyM270thM 60-647thSUN CITY TRI06:46:47+02:38:16
376th

46

Hannah BardellF94thF 25-2911thJBR RUN & TRI CLUB06:46:59+02:38:28
377th

1

Andrew SteelM271stM 40-4450thWakefield Triathlon Club06:47:13+02:38:42
378th

146

MARIE WilliamsonF95thF 40-4418thGlossop Triathlon Club06:47:38+02:39:07
379th

109

Chris WorfolkM272ndM 30-3427thHYDE PARK HARRIERS06:48:13+02:39:42
380th

294

ELAINE WhiteF96thF 45-4922ndWakefield Triathlon Club06:48:23+02:39:52
381st

99

John McgrathM273rdM 45-4960thDarlington Tri06:48:47+02:40:16
382nd

14

Adrian FowlerM274thM 45-4961stMVH TRI CLUB06:49:01+02:40:30
383rd

90

Mac MccormackU12thTEAM12thMac - Ward06:49:23+02:40:52
383rd

90

Mac MccormackM13thTEAM13thMac - Ward06:49:23+02:40:52
384th

280

Alex HebdonM275thM 55-5911th06:49:38+02:41:07
385th

148

Caroline CarsonF97thF 50-5411thF4L Coaching06:49:47+02:41:16
386th

104

Alex VizireanuM276thM 40-4451stTri-Life Triathlon Team06:50:06+02:41:35
387th

31

Daniel SmithM277thM 55-5912thRoundhay Runners06:51:25+02:42:54
388th

172

Lindsay TurnerF98thF 30-3414thChorley Athletic and Triathlon Club06:52:39+02:44:08
389th

65

Emma ParrattF99thF 40-4419th06:52:47+02:44:16
390th

102

Owen TomlinM278thM 35-3944thTeam Deane06:54:06+02:45:35
391st

56

Jo PodolanskiF100thF 45-4923rdSTOCKPORT TRI06:54:29+02:45:58
392nd

138

Helen WiltshireF101stF 40-4420thInvictus Triathlon Club06:55:02+02:46:31
393rd

96

Siobhan BrennanM14thTEAM14thTeam Fitz06:55:21+02:46:50
393rd

96

Siobhan BrennanU13thTEAM13thTeam Fitz06:55:21+02:46:50
394th

39

Lorain MccannF102ndF 55-597th06:55:56+02:47:25
395th

107

Robin PammentM279thM 45-4962nd06:56:07+02:47:36
396th

20

Kev MorrisM280thM 35-3945th06:56:08+02:47:37
397th

321

Richard CrossleyM281stM 45-4963rdWakefield Triathlon Club06:56:50+02:48:19
398th

241

Louis TurnerM282ndM 20-2410th06:57:23+02:48:52
399th

161

Emma KennedyF103rdF 40-4421st06:58:21+02:49:50
400th

127

Shaun ChowlerM283rdM 35-3946th06:58:24+02:49:53
401st

67

Rebecca ScottF104thF 35-3916th06:59:11+02:50:40
402nd

339

Stephen ToppingM284thM 45-4964th06:59:13+02:50:42
403rd

262

NICOLA RoughtonF105thF 50-5412thLEEDS BRADFORD TRIATHLON CLUB07:00:40+02:52:09
404th

61

Janet AndersonF106thF 50-5413th07:00:59+02:52:28
405th

263

Nania MasonF107thF 55-598thChester Triathlon Club07:00:59+02:52:28
406th

187

Toni AshtonF108thF 40-4422ndLancashire Tridents07:01:26+02:52:55
407th

361

Sue DavysF109thF 55-599thPACTRAC07:01:55+02:53:24
408th

119

Paul CloughM285thM 50-5448th07:03:20+02:54:49
409th

12

Robert PrestonM286thM 45-4965th07:06:57+02:58:26
410th

81

Karen SmithF110thF 55-5910th07:07:06+02:58:35
411st

44

Rebecca MckennyF111stF 25-2912thUlverston Triathlon Club07:08:49+03:00:18
412nd

74

Claudia BauerF112ndF 30-3415thLEEDS BRADFORD TRIATHLON CLUB07:09:19+03:00:48
413rd

37

BING JonesM287thM 65-692ndSheffield Triathlon Club07:09:30+03:00:59
414th

139

Dana OfiteruF113rdF 35-3917th07:10:13+03:01:42
415th

155

Jocelyn BolamF114thF 55-5911thALNWICK TRI07:11:59+03:03:28
416th

4

Stuart MckayM288thM 45-4966thCity of Lancaster Triathlon07:13:45+03:05:14
417th

145

Tracy JonesF115thF 45-4924thWakefield Triathlon Club07:13:50+03:05:19
418th

273

Rachel FitzsimonF116thF 35-3918thWRC Tri Division07:14:46+03:06:15
419th

118

Steven CoeM289thM 50-5449th07:14:48+03:06:17
420th

186

Jr ClarkeM290thM 25-2919th07:15:16+03:06:45
421st

555

Naomi GhoshF117thF 45-4925th07:17:05+03:08:34
422nd

195

Andrew MorrisM291stM 40-4452nd07:17:20+03:08:49
423rd

140

Rebecca PyrahF118thF 25-2913th07:17:35+03:09:04
424th

38

Adam WoodlandM292ndM 45-4967th07:18:05+03:09:34
425th

168

Charlotte HarrisonF119thF 45-4926th07:19:06+03:10:35
426th

114

George CullM293rdM 35-3947th07:21:39+03:13:08
427th

182

Valentina Dell'aquilaF120thF 35-3919th07:22:02+03:13:31
428th

160

SALLY SmithF121stF 65-691stSheffield Triathlon Club07:23:54+03:15:23
429th

95

Steve ChapmanM294thM 45-4968th07:24:30+03:15:59
430th

26

Christopher WatsonM295thM 30-3428thYork Triathlon Club07:24:37+03:16:06
431st

21

Sarah MillsF122ndF 30-3416th07:26:57+03:18:26
432nd

179

Donna Gillespie-greeneF123rdF 45-4927thWRC Tri Division07:27:14+03:18:43
433rd

24

Pete WilsonM296thM 55-5913th07:27:20+03:18:49
434th

30

David EllisM297thM 50-5450thF4L Coaching07:28:00+03:19:29
435th

15

Martin BurrowsM298thM 55-5914thInvictus Triathlon Club07:28:36+03:20:05
436th

162

Lesley PerkinsF124thF 50-5414thTRI PRESTON07:29:27+03:20:56
437th

76

Shelley RevittF125thF 30-3417thTeam Revitt07:29:28+03:20:57
438th

100

Paul HopkinM299thM 55-5915thBelper Ten Twenty07:30:55+03:22:24
439th

130

Sean GriffithsM300thM 35-3948thWRC Tri07:31:33+03:23:02
440th

180

Vicci LomaxF126thF 35-3920thTEAM MANVERS07:32:10+03:23:39
441st

112

Anthony OliveriM301stM 35-3949thJBR RUN & TRI CLUB07:37:58+03:29:27
442nd

188

Rachel BellamyF127thF 40-4423rd07:38:53+03:30:22
443rd

181

Daniela CogheF128thF 40-4424th07:43:16+03:34:45
444th

152

Julia SharpF129thF 45-4928th07:44:04+03:35:33
445th

78

Gillian DonaldsonF130thF 50-5415thSUN CITY TRI07:44:53+03:36:22
446th

5

Andy ParrattM302ndM 55-5916th07:48:03+03:39:32
447th

93

Ellie ThorntonF131stF 25-2914th07:48:39+03:40:08
448th

184

Rachel DillonF132ndF 50-5416th08:00:44+03:52:13
449th

183

Sarah CaseyF133rdF 25-2915th08:00:44+03:52:13
450th

133

Dawn JohnsonF134thF 45-4929thSUN CITY TRI08:01:13+03:52:42
451st

28

Thomas LawcockM303rdM 25-2920thTEAM MANVERS08:12:12+04:03:41
452nd

132

Ram IyerM304thM 30-3429th08:18:47+04:10:16
453rd

173

Louise BeedhamF135thF 20-241stLINCSQUAD08:25:50+04:17:19
454th

57

Ellen WilliamsF136thF 30-3418thTeam Freckles08:25:56+04:17:25
DNF (52 in total)
-

255

Tracey SampleFF 45-49ALNWICK TRI00:00:00-
-

319

Matthew ArnoldMM 45-49Balanced Performance00:00:00-
-

423

TOM TaylorMM 25-2900:00:00-
-

450

Andrew TaylorMM 35-39Manchester Triathlon Club00:00:00-
-

422

Paul WheelerMM 40-4400:00:00-
-

36

TERRY WalshMM 50-5400:00:00-
-

229

James Bentley WilliamsonMM 20-2400:00:00-
-

517

Lee HemmingsMM 40-44Peaks Performance00:00:00-
-

158

Katy Georgina SigleyFF 40-4400:00:00-
-

27

Charlie PodolanskiMM Under 20Stockport Tri Club00:00:00-
-

310

Dean RamsdenMM 50-54Tri Rivington00:00:00-
-

533

Stephen OrmesherMM 40-44Team Live Train Race00:00:00-
-

218

Oliver RodgersMM 35-39Redcar Tri Club00:00:00-
-

354

Elaine KellyFF 50-54Wakefield Triathlon Club00:00:00-
-

178

Ruth Holden-harrisFF 45-49Sisters with Blisters00:00:00-
-

245

Peter McmanusMM 30-34Worcester Triathlon Club00:00:00-
-

546

Brendan KennedyMM 30-34Manchester Triathlon Club00:00:00-
-

73

Mandy WalkerFF 50-54Bushfield Joggers00:00:00-
-

71

Jen SeagerFF 40-44STAFFORD TRI CLUB00:00:00-
-

276

Lise RichardsFF 50-5400:00:00-
-

541

Yvie RyanFF 35-39Total Tri Training00:00:00-
-

159

Allison CuthbertsonFF 50-54Legion00:00:00-
-

470

Darren BellMM 45-4900:00:00-
-

519

Anthony MarchantMM 45-49Belper Ten Twenty00:00:00-
-

417

Andy OrtonMM 40-44TRI PRESTON00:00:00-
-

391

DON WhileyMM 55-59Baucco Squad00:00:00-
-

424

Julian HuckerMM 50-54ETE Racing00:00:00-
-

198

Paul MayMM 35-39Yorkshire Vikings00:00:00-
-

486

Jon GoodegeMM 45-4900:00:00-
-

434

Gary McnamaraMM 30-34Army Triathlon Association00:00:00-
-

254

Helen LewisFF 45-49LEEDS BRADFORD TRIATHLON CLUB00:00:00-
-

167

Sian GallacherFF 55-59SOMERSET TRI00:00:00-
-

525

NEIL McloughlinMM 50-54Darlington Triathlon Club00:00:00-
-

503

Duncan SmartMM 50-54SCARBOROUGH ATHLETIC CLUB00:00:00-
-

261

Lisa MacdonaldFF 45-49SUN CITY TRI00:00:00-
-

47

GILL AspinFF 40-44MANCHESTER TRI CLUB00:00:00-
-

402

Jim LaffertyMM 45-49Sheffield Triathlon Club00:00:00-
-

403

Craig WardMM 50-54Hatric00:00:00-
-

490

David SmithMM 25-29Tri Rivington00:00:00-
-

444

Ben StoreyMM 40-44Wakefield Triathlon Club00:00:00-
-

156

Louise Elizabeth SimmFF 40-44Tri Force Endurance00:00:00-
-

144

Tina OakesFF 35-39TEAM MANVERS00:00:00-
-

54

Wendy CoxshallFF 40-4400:00:00-
-

293

PAUL JephcottMM 60-64PACTRAC00:00:00-
-

475

Richard FogartyMM 35-3900:00:00-
-

436

Niall OwensMM 35-39Horwich Triathlon Club00:00:00-
-

489

BILL JamesMM 55-5900:00:00-
-

477

Ben FloiundersMM 40-44Tri-Life/ UK Fire And Rescue Service00:00:00-
-

219

Craig DaveyMM 50-54Wakefield Triathlon Club00:00:00-
-

452

Mark MaclaganMM 35-39TRI PRESTON00:00:00-
-

551

Mark TobinMM 45-49Wetherby Runners00:00:00-
-

92

Jane EcclestonFF 50-54MANCHESTER TRI CLUB00:00:00-
DQ (1 in total)
-

235

Mike EastwoodMM 45-4900:00:00-

You may also be interested in...

East Leake Triathlon Sprint Distance 2019-03-31 08:00:00
East Leake Triathlon Sprint Distance 2019-09-29 08:00:00
Beachborough Triathlon and Mixed Relay Event TriStart 2019-06-16 10:00:00
Coventry Triathlon & Kenilworth Jnr Aquathlon Sprint Triathlon 2019-05-19 08:00:00