Results breakdown for Sprint Distance @ M3 Monikie Triathlon SunDay

Splits

  • 750 metre Swim
  • 21 kilometre Cycle
  • 5 kilometre Run

Race Options

Map

Top 3 Overall

Overall # Name Category Club
1

66

FERGUS ROBERTSMSENTeam TYR00:59:00
2

51

Paul KerrMSENEdinburgh University Triathlon Club01:00:47
3

78

Lewis StrachanMSEN01:01:50

Top 3 Ladies

Overall # Name Category Club
12

165

Debbie GreigFSENSpeedhub Race Team01:07:08
25

199

Natalie StewartFSEN01:11:13
28

187

Kirsty O'BrienFSENLanark Triathlon Club01:12:03

Top 3 Men

Overall # Name Category Club
1

66

FERGUS ROBERTSMSENTeam TYR00:59:00
2

51

Paul KerrMSENEdinburgh University Triathlon Club01:00:47
3

78

Lewis StrachanMSEN01:01:50

Top 3 male & female for category "SEN"

Overall # Name Category Club
1

66

FERGUS ROBERTSMSENTeam TYR00:59:00
2

51

Paul KerrMSENEdinburgh University Triathlon Club01:00:47
3

78

Lewis StrachanMSEN01:01:50
12

165

Debbie GreigFSENSpeedhub Race Team01:07:08
25

199

Natalie StewartFSEN01:11:13
28

187

Kirsty O'BrienFSENLanark Triathlon Club01:12:03

Top 3 male & female for category "JUN"

Overall # Name Category Club
4

85

Luke WilliamsMJUN01:04:51
16

59

Andrew MERRYMJUNMonifieth Triathlon Club01:08:42
17

62

Andrew PearsonMJUN01:09:11
65

145

Ailsa BeckFJUN01:17:48
99

148

Rachel CalvertFJUN01:23:48
120

185

Toni MOOREFJUN01:27:58

Top 3 male & female for category "VET"

Overall # Name Category Club
10

110

Robert HarrisonMVETMonifieth Triathlon Club01:07:03
11

96

STEPHEN CLARKMVETFIFE AC01:07:08
13

134

Andy TurnbullMVETStirling Triathlon Club01:07:33
47

204

Lorna TODDFVETAyrodynamic Triathlon Club01:14:13
52

205

Sian TOVEYFVET01:15:11
54

182

Donna MchughFVETFusion Triathlon Club01:15:30

Top 3 male & female for category "SVET"

Overall # Name Category Club
18

93

Alan BremnerMSVETNewhaven Harbour Triathlon Club01:09:20
21

91

David AuchieMSVETAyrodynamic Triathlon Club01:09:54
26

142

Duncan WoodMSVETFLEET FEET TRIATHLETES01:11:42
89

190

Anne PeatFSVETEdinburgh RC01:22:44
107

193

Miriam RennetFSVETMonifieth Triathlon Club01:25:22
111

170

Ann JohnstoneFSVETEdinburgh RC01:26:11

Top 3 male & female for category "Vint"

Overall # Name Category Club
46

84

Graham WhyteMVintTriathlon Inverness01:13:54
64

33

William BunyanMVintDunfermline Cycling Club01:17:40
75

194

Penny RotherFVintEdinburgh RC01:19:51
81

46

Craig HunterMVintEdinburgh RC01:20:39
155

201

Shona STEWARTFVintPentland Triathletes01:37:05
182

3

BarbaraMary BrownFVintMonifieth Triathlon Club02:04:35

Top 3 male & female for category "YTH"

Overall # Name Category Club
102

202

Chantel ThomsonFYTHGrangemouth Triathlon Club01:24:40
152

153

Natalie CurranFYTHEast Fife Triathlon Club01:36:41

Top 3 male & female for category "SVINT"

Overall # Name Category Club
159

88

Douglas WoodMSVINTStirling Triathlon Club01:39:24
181

209

Mary WelshFSVINTCheltenham Triathlon Club02:00:49
183

2

JANE ASKEYFSVINTEast Fife Triathlon Club02:13:26

Top 3 male & female for category "CLASS"

Overall # Name Category Club
177

14

Arnott KiddMCLASSEDINBURGH TRIATHLETES01:54:55