Results breakdown for Crocodile 8 @ Crocodile 8

Splits

  • 8 mile Run

    — Multi-terrain eight mile race on road, grass and mud

Race Options

Map

Top 3 Overall

Overall # Name Category Club
1

193

Iwan MortonMOVRMick Morris Running Club00:57:26
2

102

Tim IVESONMOVRBuilth And District Runners00:58:50
3

217

Robert JohnMOVR00:59:18

Top 3 Ladies

Overall # Name Category Club
15

123

Vikki THOMPSONFOVRHadlon Trail Runners01:05:42
23

218

Angela JonesFOVR01:08:11
29

238

Lou SummersFOVRPontypool Runners01:09:52

Top 3 Men

Overall # Name Category Club
1

193

Iwan MortonMOVRMick Morris Running Club00:57:26
2

102

Tim IVESONMOVRBuilth And District Runners00:58:50
3

217

Robert JohnMOVR00:59:18

Top 3 male & female for category "OVR"

Overall # Name Category Club
1

193

Iwan MortonMOVRMick Morris Running Club00:57:26
2

102

Tim IVESONMOVRBuilth And District Runners00:58:50
3

217

Robert JohnMOVR00:59:18
15

123

Vikki THOMPSONFOVRHadlon Trail Runners01:05:42
23

218

Angela JonesFOVR01:08:11
29

238

Lou SummersFOVRPontypool Runners01:09:52

Top 3 male & female for category "SEN"

Overall # Name Category Club
4

223

Mark LamonbyMSEN01:00:09
5

278

Matthew JamesMSENHereford and County Athletic Club01:00:33
6

85

Richard WALSHMSENBlack Pear Joggers01:00:52
31

284

Katie WilliamsFSEN01:10:56
33

240

Daneen HughesFSENWYE VALLEY RUNNERS01:11:21
59

276

Rebecca DuiksFSENWYE VALLEY RUNNERS01:14:05

Top 3 male & female for category "V45"

Overall # Name Category Club
7

244

Christian JonesMV45WYE VALLEY RUNNERS01:01:10
9

90

Hugh DAVIESMV45Black Pear Joggers01:02:43
13

5

Andy MOXONMV45WYE VALLEY RUNNERS01:05:13
90

171

Jo MARRIOTTFV45Croft Ambrey01:21:19
112

300

Richard WatkinsFV4501:23:41
113

142

Annemarie HARRISFV45Pontypool Runners01:23:43

Top 3 male & female for category "V40"

Overall # Name Category Club
11

301

Jeremv JehanMV4001:03:58
17

169

Phil THOMASMV40WYE VALLEY RUNNERS01:06:19
21

111

Samuel BURNAGEMV40Malvern Joggers01:08:03
51

9

Nicola EMERSONFV40WYE VALLEY RUNNERS01:13:11
86

112

Steph MAINFV40Croft Ambrey01:20:18
123

87

Deborah PARKERFV40Malvern Joggers01:25:07

Top 3 male & female for category "V50"

Overall # Name Category Club
16

283

David WilliamsMV50Hereford and County Athletic Club01:06:06
48

139

Robert GRICEMV50WYE VALLEY RUNNERS01:13:01
50

18

Martin CARTERMV50HAY HOTFOOTERS01:13:07
95

255

Janet DimmerFV5001:21:30
128

14

Alison PRIESTFV50Malvern Joggers01:25:46
151

146

Lynne COMPTONFV50WYE VALLEY RUNNERS01:28:38

Top 3 male & female for category "V55"

Overall # Name Category Club
37

147

Paddy NUGENTMV55WYE VALLEY RUNNERS01:11:51
68

57

Barry MATTHEWSMV5501:15:29
104

232

Frank LuscottMV55Croft Ambrey01:21:49
111

21

Julie CASELEYFV55Malvern Joggers01:23:36
202

38

Kim BILLSFV5501:37:47

Top 3 male & female for category "V35"

Overall # Name Category Club
44

262

Laura TootellFV35WYE VALLEY RUNNERS01:12:27
45

252

Sarah HassallFV3501:12:32
77

129

Kate OWENFV35WYE VALLEY RUNNERS01:18:06

Top 3 male & female for category "V60"

Overall # Name Category Club
58

282

Geoff KayMV60HEREFORD COURIERS01:13:40
97

275

Ian WalwynMV60Malvern Joggers01:21:34
101

122

Ian DYSONMV60Malvern Joggers01:21:47
183

80

Jan EDWARDSFV60WYE VALLEY RUNNERS01:32:13
188

155

Jacqui WYNDSFV60FODAC01:34:07
250

172

Pauline DABLEFV60KENILWORTH RUNNERS01:55:07