3 events now LIVE on stuweb.co.uk/live - click here

Results breakdown for 10K Road Race @ Wheaton Aston 10K

Top 3 Overall

Overall # Name Category Club
1

29

Lloyd BIDDELLMV35Mercia Fell Runners00:32:25
2

552

James SkeltonMSEN00:32:50
3

141

James EGLESTONMSENTELFORD AC00:33:50

Top 3 Ladies

Overall # Name Category Club
32

54

Lindsay BROWNINGFV35NEWPORT AND DISTRICT00:39:54
42

102

Rachel CoupeFV45TELFORD AC00:41:04
44

480

Tracie TruemanFV45Lawley running club00:41:12

Top 3 Men

Overall # Name Category Club
1

29

Lloyd BIDDELLMV35Mercia Fell Runners00:32:25
2

552

James SkeltonMSEN00:32:50
3

141

James EGLESTONMSENTELFORD AC00:33:50

Top 3 male & female for category "V35"

Overall # Name Category Club
1

29

Lloyd BIDDELLMV35Mercia Fell Runners00:32:25
4

407

Oliver RODWELLMV3500:34:32
5

339

David NATIONMV35DUDLEY AND STOURBRIDGE HARRIERS00:34:33
32

54

Lindsay BROWNINGFV35NEWPORT AND DISTRICT00:39:54
76

36

Louise BOOKERFV35ALDRIDGE RUNNING CLUB00:43:24
102

544

Louise MorganFV35Lawley00:44:43

Top 3 male & female for category "SEN"

Overall # Name Category Club
2

552

James SkeltonMSEN00:32:50
3

141

James EGLESTONMSENTELFORD AC00:33:50
6

331

Gabe MorrisMSENShrewsbury AC00:34:34
46

550

Helen STOKESFSEN00:41:17
62

266

Eleanor JukesFSENTRI LONDON00:42:30
109

197

Kerry HALLFSEN00:45:13

Top 3 male & female for category "V40"

Overall # Name Category Club
7

157

Christian EvansMV4000:35:03
12

541

Virgil BartonMV4000:36:39
16

290

James LewisMV40Wolves & Bilston AC00:37:27
75

19

Charlotte BEDDOWFV4000:43:22
81

171

Michelle FOXFV40STAFFORD HARRIERS00:43:34
114

447

LYNSEY SMITHFV40Stafford Triathlon00:45:21

Top 3 male & female for category "V45"

Overall # Name Category Club
11

212

Nigel HAYCOCKMV4500:36:30
14

101

JASON CORNSMV45Wolves & Bilston AC00:37:19
19

41

Paul BowesMV45SHROPSHIRE SHUFFLERS00:37:52
42

102

Rachel CoupeFV45TELFORD AC00:41:04
44

480

Tracie TruemanFV45Lawley running club00:41:12
87

301

Kate MARCHANTFV45Beckenham Running Club00:44:09

Top 3 male & female for category "V50"

Overall # Name Category Club
15

103

Paul COUPEMV5000:37:26
18

74

Alistair CHAMBERSMV50IVANHOE RUNNERS00:37:40
34

466

Brian TAYLORMV5000:40:39
118

91

Fiona COLLISSONFV5000:45:36
156

433

Chris SKELLERNFV50STAFFORD HARRIERS00:48:22
157

159

CLAIRE EVESONFV50Wolves & Bilston AC00:48:23

Top 3 male & female for category "U20"

Overall # Name Category Club
39

416

William SAMMONSMU2000:40:58
71

430

Caitlin CARNEGIEFU20Wells City Harriers00:43:06
82

387

Adam TattonMU20TELFORD AC00:43:34
117

426

Amelia SILKFU20DY3 2NZ00:45:35
119

415

Jack SAMMONSMU2000:45:38
189

359

Megan OWEN-JONESFU20Wrekin Road runners00:50:06

Top 3 male & female for category "V55"

Overall # Name Category Club
79

58

Kevin BURKEMV55Stourbridge R>C00:43:32
84

265

Kevin JuddMV5500:43:44
85

191

Stephen GrubbMV55ALDRIDGE RUNNING CLUB00:43:56
218

135

Therezia DUFFYFV5500:51:59
265

538

Barbara BOSTOCKFV5500:53:54
290

406

Ann ROBINSONFV55RUGELEY RUNNERS00:55:18

Top 3 male & female for category "V65"

Overall # Name Category Club
86

210

Peter HawcroftMV65BROMSGROVE AND REDDITCH AC00:44:03
133

283

Frank LAINMV6500:46:29
142

251

Richard JOHNSONMV65SNEYD STRIDERS00:46:55
381

228

HILARY HOLLINGTONFV65SNEYD STRIDERS01:00:58
462

456

Ann SOUTHFV65Lawley running club01:15:43

Top 3 male & female for category "V60"

Overall # Name Category Club
103

98

John COOKEMV60Stafford Triathlon Club00:44:48
127

63

Peter BUTLERMV6000:46:10
144

340

Carrie CreamerFV60Wolves & Bilston AC00:47:12
191

302

David MARSHALLMV6000:50:08
436

470

JULIA TAYLORFV6001:08:11
444

402

Hilary REESFV6001:09:29

Top 3 male & female for category "V70"

Overall # Name Category Club
392

57

Mary-Ann BurkeFV7001:02:22
395

439

Alfred SlaterMV70NSRRA01:02:41
424

418

Robert SCANLANMV7001:06:03
435

259

Michael JONESMV70STAFFORD HARRIERS01:08:07