Balfron 10K 2017

Apr
23
2017

Splits

  • 10 kilometre Run

Race Options

Organiser

Clachan Events

Map

10K Road Race

Running | 2017-04-23 10:00am
1 viewed last hour.

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubChip TimeFinish Time
Finished (439 in total)
1st

331

Peter MoffettM1stSEN1stFalkirk Victoria Harriers00:34:5000:34:51-
2nd

201

Keir HowliesonM2ndJUN1stCentral AC00:35:0200:35:03+00:00:12
3rd

32

Jason BellM3rdSEN2ndHelensburgh AAC00:36:0200:36:04+00:01:12
4th

373

STEVEN PrenticeM4thV351stNorth East Marathon Club00:36:0300:36:05+00:01:13
5th

265

David MackintshM5thSEN3rdBellahouston Harriers00:36:3500:36:36+00:01:45
6th

260

Stuart MackayM6thV352nd00:36:5500:36:55+00:02:05
7th

119

Kevin FarmerM7thSEN4thClydesdale Harriers00:37:1000:37:12+00:02:20
8th

469

CHRIS UpsonM8thV501stRonhill Cambuslang Harriers00:37:3800:37:39+00:02:48
9th

280

Gregor McarthurM9thJUN2ndCentral AC00:37:5800:37:59+00:03:08
10th

399

MICHELLE SandisonF1stV351stSpringburn Harriers00:38:0300:38:04+00:03:13
11th

168

Telfer GrayM10thJUN3rdWee County Harriers00:38:1600:38:17+00:03:26
12th

125

Vicente FernandezM11thSEN5thGlasgow Triathlon Club00:38:1500:38:18+00:03:25
13th

231

Paul KernohanM12thV353rdRonhill Cambuslang Harriers00:38:3100:38:32+00:03:41
14th

338

Robert MorrisonM13thV502ndGARSCUBE HARRIERS00:38:3700:38:40+00:03:47
15th

115

David EckersleyM14thV503rdCentral AC00:38:5200:38:54+00:04:02
16th

236

Mark LairdM15thSEN6th00:38:5200:38:55+00:04:02
17th

55

Angus BrownlieM16thJUN4th00:39:1100:39:13+00:04:21
18th

451

Simon SweeneyM17thV354th00:39:1000:39:17+00:04:20
19th

449

ANDREW SutherlandM18thV355thMaryhill Harriers00:39:1000:39:19+00:04:20
20th

307

John McleanM19thSEN7thDumbarton AAC00:39:3300:39:35+00:04:43
21st

228

GRAEME KennedyM20thV504thMotherwell AC00:39:4900:39:50+00:04:59
22nd

126

Neil FerrierM21stSEN8thCentral AC00:39:5800:40:02+00:05:08
23rd

140

Ruth Fraser-moodieF2ndV352nd00:40:1400:40:17+00:05:24
24th

371

Cameron PollockM22ndSEN9th00:40:1600:40:26+00:05:26
25th

323

Mark MilesM23rdV356th00:40:3400:40:38+00:05:44
26th

224

STUART KellyM24thV357th00:41:0200:41:04+00:06:12
27th

247

Matthew LowM25thV358thDUNDEE ROAD RUNNERS AC00:41:1100:41:14+00:06:21
28th

219

Malcolm JonesM26thV359th00:41:1600:41:18+00:06:26
29th

240

Gordon LawsonM27thV3510thFife Athletic Club00:41:2400:41:31+00:06:34
30th

89

Scott CurranM28thV3511th00:41:2700:41:33+00:06:37
31st

293

Noel McgallaglyM29thV3512th00:41:3000:41:37+00:06:40
32nd

79

Paul CookeM30thV3513thGARSCUBE HARRIERS00:41:4000:41:52+00:06:50
33rd

107

Steven DuffyM31stV3514th00:41:5400:41:59+00:07:04
34th

484

Joe WebleyM32ndSEN10thPerth Triathlon Club00:41:4000:42:00+00:06:50
35th

144

Vigil Marie GarciaF3rdSEN1stDumbarton AAC00:42:0100:42:02+00:07:11
36th

147

Jonathan GarezeM33rdSEN11th00:42:0300:42:07+00:07:13
37th

506

Paul YoungM34thV3515thLothian Running Club00:42:0900:42:12+00:07:19
38th

464

Paul TurnbullM35thV505thAyr Seaforth AAC00:42:1300:42:16+00:07:23
39th

366

Ruaridh PatersonM36thSEN12th00:41:5700:42:16+00:07:07
40th

468

Louise TylerF4thV353rd00:42:1300:42:19+00:07:23
41st

361

Craig PalmerM37thJUN5thCentral AC00:42:2600:42:27+00:07:36
42nd

276

Benjamin MathiesonM38thV3516th00:42:2900:42:34+00:07:39
43rd

348

James MurrayM39thV3517th00:42:3400:42:38+00:07:44
44th

273

Jeffrey MalluckM40thV3518thKirkintilloch Olympians00:43:0100:43:03+00:08:11
45th

372

Venda Louise PollockF5thV354thalnwick harriers00:43:0400:43:07+00:08:14
46th

156

Andrew David GilmourM41stV3519th00:43:0700:43:11+00:08:17
47th

379

Colin RattrayM42ndV3520th00:43:1200:43:15+00:08:22
48th

499

Andy WrightM43rdSEN13th00:43:2200:43:25+00:08:32
49th

254

BRIAN MacfarlaneM44thV3521st00:43:2100:43:26+00:08:31
50th

512

Graeme WatsonM45thSEN14thBalfron High School00:43:4300:43:44+00:08:53
51st

274

Craig MarsdenM46thV3522ndGARSCUBE HARRIERS00:43:4100:43:53+00:08:51
52nd

202

Rachel HuntF6thSEN2nd00:43:5000:43:54+00:09:00
53rd

368

Bruce PeatM47thSEN15th00:43:4000:44:00+00:08:50
54th

53

Karen BrownF7thV501st00:43:5800:44:08+00:09:08
55th

478

Lorcan WardM48thV3523rd00:44:1300:44:16+00:09:23
56th

340

Sean MorrisonM49thV3524th00:44:1700:44:24+00:09:27
57th

409

Duncan ShuttleworthM50thV506thPrestwich AC00:44:2100:44:29+00:09:31
58th

233

MICHAEL KirwanM51stV507thJog Scotland00:44:2600:44:36+00:09:36
59th

182

Andrew HatherleyM52ndSEN16th00:44:3600:44:48+00:09:46
60th

301

Drew McintoshM53rdV3525th00:44:4700:44:51+00:09:57
61st

112

Colin DyerM54thV3526th00:44:4200:44:55+00:09:52
62nd

364

Sid PaskM55thV651stWee County Harriers00:44:4200:44:56+00:09:52
63rd

390

Julian RoseM56thV508th00:44:4500:44:58+00:09:55
64th

391

Alistair RowlandsM57thV3527th00:44:5600:45:01+00:10:06
65th

304

Fraser MckenzieM58thV3528th00:44:5700:45:01+00:10:07
66th

183

Emma HatherleyF8thSEN3rdGARSCUBE HARRIERS00:44:5100:45:04+00:10:01
67th

392

Abby RowleyF9thJUN1stCentral AC00:44:5900:45:05+00:10:09
68th

21

Norman BaillieM59thV652ndGARSCUBE HARRIERS00:44:5800:45:08+00:10:08
69th

357

DANIEL O'neillM60thV509thSpringburn Harriers00:45:0000:45:09+00:10:10
70th

186

James HeedeM61stV5010thSTRATHAVEN STRIDERS00:45:0400:45:12+00:10:14
71st

397

Keith SambrookM62ndV5011th00:45:1000:45:16+00:10:20
72nd

38

Ian BirchM63rdV3529th00:45:0700:45:20+00:10:17
73rd

5

Mike AlcockM64thV653rdWormit Runners00:45:1200:45:24+00:10:22
74th

185

Joe HaugheyM65thV3530th00:45:1900:45:29+00:10:29
75th

328

Neil MitchellM66thV3531st00:45:1700:45:38+00:10:27
76th

95

Brian DevlinM67thV3532nd00:45:3300:45:46+00:10:43
77th

443

Chris StevensonM68thV3533rd00:45:5400:45:59+00:11:04
78th

148

Dave GarnerM69thV5012th00:45:5400:46:06+00:11:04
79th

101

Stuart DonaldM70thSEN17th00:45:5300:46:11+00:11:03
80th

459

Russell ThomsonM71stV5013th00:46:1200:46:20+00:11:22
81st

291

Derek McelhinneyM72ndV3534thAchilles Heel00:46:0400:46:21+00:11:14
82nd

61

Christine CaldwellF10thV355thWee County Harriers00:46:0800:46:23+00:11:18
83rd

169

John GreenM73rdV5014thAnnan & District Ac00:46:1000:46:25+00:11:20
84th

339

SCOTT MorrisonM74thV3535th00:46:1000:46:26+00:11:20
85th

473

Dave WalkerM75thSEN18th00:46:1000:46:30+00:11:20
86th

311

Calum McmeekinM76thJUN6th00:46:1700:46:34+00:11:27
87th

34

Jonathan BellM77thV3536th00:46:2200:46:41+00:11:32
88th

308

KENNY McleanM78thV3537th00:46:4400:46:52+00:11:54
89th

175

David HamillM79thV5015thGARSCUBE HARRIERS00:46:3700:46:56+00:11:47
90th

508

Euan ClarkM80thSEN19th00:46:3100:47:00+00:11:41
91st

482

Ed WattM81stSEN20th00:46:5200:47:01+00:12:02
92nd

177

Nick HanleyM82ndV5016th00:46:2700:47:06+00:11:37
93rd

58

Yvonne BurgessF11thV356th00:46:4900:47:11+00:11:59
94th

267

Alasdair MacnairM83rdSEN21stWee County Harriers00:46:5300:47:12+00:12:03
95th

375

Gareth QuantrillM84thV3538th00:46:4700:47:16+00:11:57
96th

19

Martin ArthurM85thV5017th00:47:1400:47:16+00:12:24
97th

153

Anthony GilbertM86thV3539th00:47:0000:47:18+00:12:10
98th

406

Ruaridh ShawM87thJUN7thBalfron High School00:47:0500:47:20+00:12:15
99th

290

Stuart McdonaldM88thV3540th00:46:5500:47:21+00:12:05
100th

75

PAUL CoiaM89thV5018thGARSCUBE HARRIERS00:47:0100:47:22+00:12:11
101st

195

Nino HinzM90thSEN22nd00:47:1400:47:23+00:12:24
102nd

432

Andrew SmithsimmonsM91stV3541st00:47:2100:47:26+00:12:31
103rd

230

Tristan KennyM92ndSEN23rd00:47:0600:47:27+00:12:16
104th

268

Tam MacneillM93rdV3542nd00:47:2500:47:29+00:12:35
105th

435

Christopher SoddinM94thSEN24th00:47:1500:47:33+00:12:25
106th

63

Lyndsay CameronF12thSEN4th00:47:3100:47:38+00:12:41
107th

100

MARIA DohertyF13thV502ndJog Scotland00:47:2800:47:38+00:12:38
108th

162

Alan GrangerM95thV3543rd00:47:3100:47:41+00:12:41
109th

463

Colin TumilowiczM96thV3544th00:47:2300:47:43+00:12:33
110th

347

David MurrayM97thV3545th00:47:1300:47:49+00:12:23
111st

492

Alex WilsonM98thV5019th00:47:4300:47:52+00:12:53
112nd

64

ALLEN CampbellM99thV3546thSweatshop00:47:4100:47:55+00:12:51
113rd

10

BARBARA AndersonF14thV357thGARSCUBE HARRIERS00:47:5500:48:04+00:13:05
114th

461

IAIN ToddM100thV3547thGlasgow Triathlon Club00:47:3300:48:06+00:12:43
115th

352

Shona NicolsonF15thV358th00:47:5200:48:07+00:13:02
116th

190

Mark HendersonM101stV3548th00:47:5900:48:08+00:13:09
117th

15

Scott AndersonM102ndV5020th00:48:0300:48:12+00:13:13
118th

453

Andrew ThompsonM103rdV5021st00:47:4400:48:12+00:12:54
119th

86

Martin CulshawM104thV3549th00:48:0100:48:13+00:13:11
120th

227

Fiona KennedyF16thSEN5th00:48:0900:48:18+00:13:19
121st

127

Nicola FieldingF17thSEN6th00:48:0900:48:18+00:13:19
122nd

305

James MckenzieM105thSEN25th00:47:5900:48:22+00:13:09
123rd

383

Martin RennieM106thV3550th00:48:0400:48:24+00:13:14
124th

14

Ross AndersonM107thV3551st00:48:0000:48:24+00:13:10
125th

257

Stuart MacfarlaneM108thV5022nd00:48:1400:48:26+00:13:24
126th

415

Calum SinclairM109thSEN26th00:48:0200:48:27+00:13:12
127th

145

Glen GardinerM110thSEN27th00:48:1100:48:29+00:13:21
128th

43

David BradyM111stV5023rd00:48:3100:48:35+00:13:41
129th

271

Laura MairF18thV359thAchillies Heel00:48:2500:48:42+00:13:35
130th

444

Gavin StewartM112ndV5024th00:48:0000:48:46+00:13:10
131st

11

Chris AndersonM113rdV3552nd00:48:3100:48:47+00:13:41
132nd

303

Roddy MckellarM114thV3553rd00:48:4100:48:48+00:13:51
133rd

430

Matthew SmithM115thV3554th00:48:4500:48:48+00:13:55
134th

446

Taylor StoboM116thV3555th00:48:2100:48:48+00:13:31
135th

45

Robert BrewerM117thV3556th00:48:4300:48:51+00:13:53
136th

420

Michelle SinsheimerF19thSEN7th00:48:3900:48:54+00:13:49
137th

509

Callum ScottM118thSEN28thBalfron High School00:48:1100:48:54+00:13:21
138th

497

Gordon WinshipM119thV3557th00:48:3200:48:55+00:13:42
139th

318

Jonathan McraeM120thSEN29thDumbarton AAC00:48:5300:48:55+00:14:03
140th

325

Peter MillsM121stV654th00:48:3200:48:55+00:13:42
141st

337

DONALD MorrisonM122ndV5025thBalfron00:48:5300:48:58+00:14:03
142nd

498

SUE WoodsF20thV3510thWee County Harriers00:48:4800:49:04+00:13:58
143rd

441

Ian SproullM123rdV3558th00:48:4700:49:12+00:13:57
144th

54

Neil BrownleeM124thSEN30th00:48:5400:49:14+00:14:04
145th

143

Kerry GallacherF21stJUN2ndGARSCUBE HARRIERS00:49:1300:49:16+00:14:23
146th

450

Paul SutherlandM125thV655thFalkland Trail Runners00:48:5900:49:24+00:14:09
147th

215

Kirsten JohnsonF22ndV503rd00:49:0100:49:25+00:14:11
148th

387

Callum RobertsonM126thJUN8th00:49:3400:49:35+00:14:44
149th

294

Murray McgarvieM127thV5026th00:49:0800:49:40+00:14:18
150th

235

Marcin KorusM128thV3559th00:49:3000:49:42+00:14:40
151st

209

Gill InglisF23rdV3511thRTC00:49:2200:49:43+00:14:32
152nd

362

RICHARD PalmerM129thV5027th00:49:0900:49:46+00:14:19
153rd

510

Fiona FisherF24thV3512thBalfron High School00:49:1200:49:49+00:14:22
154th

418

LORNA SinclairF25thV3513th00:49:3600:49:53+00:14:46
155th

81

Pippa CouttsF26thV504thKINROSS ROAD RUNNERS00:49:2300:49:54+00:14:33
156th

164

FIONA GrantF27thSEN8th00:49:2700:50:00+00:14:37
157th

382

Mark ReillyM130thV3560th00:49:4800:50:00+00:14:58
158th

356

Anthony O'neillM131stV3561stBELLAHOUSTON ROAD RUNNERS00:49:5000:50:02+00:15:00
159th

289

Duncan McdonaldM132ndV5028th00:49:5700:50:09+00:15:07
160th

326

Graham MilneM133rdV5029thGlasgow Kayak Club00:49:4100:50:11+00:14:51
161st

210

George InnesM134thV3562nd00:49:5400:50:17+00:15:04
162nd

381

David ReidM135thV3563rd00:49:4100:50:19+00:14:51
163rd

436

Jimmy SoddinM136thV5030th00:50:0300:50:21+00:15:13
164th

439

DEREK SommervilleM137thV5031stGlasgow Triathlon Club00:50:0800:50:21+00:15:18
165th

445

Tamsin StewartF28thSEN9th00:50:0800:50:22+00:15:18
166th

403

Mandy ScottF29thV505thCORSTORPHINE AAC00:50:0000:50:35+00:15:10
167th

189

Helen HendersonF30thV3514th00:50:0800:50:35+00:15:18
168th

199

Emily HotchkissF31stV3515th00:50:2000:50:36+00:15:30
169th

251

Andrea MacbeathF32ndV3516th00:50:1900:50:40+00:15:29
170th

29

James BeatonM138thSEN31stWee County Harriers00:50:1400:50:41+00:15:24
171st

429

Martin SmithM139thV3564th00:50:3000:50:42+00:15:40
172nd

518

Declan MurphyM140thJUN9th00:50:0600:50:42+00:15:16
173rd

253

Iain MacdonaldM141stV3565th00:50:1100:50:43+00:15:21
174th

320

MICHAEL MeehanM142ndV5032ndBellahouston Harriers00:50:2900:50:45+00:15:39
175th

272

Angela MalcolmF33rdV3517thMotherwell AC00:50:3500:50:48+00:15:45
176th

353

Greig NivenM143rdSEN32nd00:50:4300:50:48+00:15:53
177th

486

Dominik WerthmuellerM144thV3566th00:50:2400:50:49+00:15:34
178th

298

Eric McgouganM145thV5033rd00:50:2700:50:49+00:15:37
179th

88

YVONNE CunninghamF34thV3518thMilburn Harriers00:50:3400:50:50+00:15:44
180th

31

Marc BeekmanM146thSEN33rd00:50:2200:51:01+00:15:32
181st

105

David DrysdaleM147thV5034thWee County Harriers00:50:4300:51:03+00:15:53
182nd

20

GILLIAN AshbyF35thV3519th00:50:4800:51:05+00:15:58
183rd

295

John McgeadyM148thV5035th00:51:0100:51:06+00:16:11
184th

462

Sara TrickettF36thV506th00:51:0200:51:08+00:16:12
185th

479

Iain WardropM149thV3567th00:50:4700:51:09+00:15:57
186th

521

Barry UreM150thV3568th00:51:0400:51:17+00:16:14
187th

149

Dan GatesM151stV3569thGlasgow Triathlon Club00:50:4600:51:19+00:15:56
188th

467

Andrew TylerM152ndV5036th00:51:1400:51:26+00:16:24
189th

139

Shirley FraserF37thV507th00:51:1900:51:31+00:16:29
190th

264

Ian MackieM153rdSEN34th00:51:2700:51:34+00:16:37
191st

327

Kit MitchellM154thV5037th00:51:2700:51:40+00:16:37
192nd

345

Stephen MoulM155thV3570th00:51:3500:51:43+00:16:45
193rd

146

Hugh GardinerM156thV5038th00:50:4000:51:48+00:15:50
194th

255

Ewan MacfarlaneM157thV3571st00:51:2600:51:50+00:16:36
195th

284

Karen MccluskieF38thV508thWee County Harriers00:51:2900:51:54+00:16:39
196th

97

IAN DevoyM158thV5039thSTRATHAVEN STRIDERS00:51:4200:51:55+00:16:52
197th

116

Chris ElderM159thV3572nd00:51:4800:52:00+00:16:58
198th

246

Drew LongM160thV3573rd00:51:5400:52:10+00:17:04
199th

480

Clare WatersF39thV3520th00:52:0400:52:11+00:17:14
200th

157

Josie GoodfellowF40thV3521st00:51:5100:52:17+00:17:01
201st

204

Louise HunterF41stV3522ndWee County Harriers00:51:4300:52:19+00:16:53
202nd

513

Kenny DavidsonM161stSEN35thBalfron High School00:52:2400:52:25+00:17:34
203rd

448

Ian StruthersM162ndV656thWesterlands Cross Country Club00:51:4800:52:27+00:16:58
204th

437

Arfan SohailM163rdSEN36th00:51:4900:52:29+00:16:59
205th

83

Andrew CruickshankM164thV5040thGlasgow Triathlon Club00:52:0300:52:30+00:17:13
206th

80

Ashley CoombesM165thV3574th00:51:5900:52:33+00:17:09
207th

90

Mark CurtisM166thV3575th00:52:2900:52:33+00:17:39
208th

377

Hollie RaeF42ndSEN10thDumbarton AAC00:52:3300:52:34+00:17:43
209th

416

Greg SinclairM167thV3576th00:52:1000:52:34+00:17:20
210th

511

Jill HinchcliffeF43rdSEN11thBalfron High School00:52:2600:52:39+00:17:36
211st

78

Robert ColquhounM168thV3577th00:52:0100:52:41+00:17:11
212nd

279

MAY McadamF44thV509thMilburn Harriers00:52:2600:52:42+00:17:36
213rd

225

Keith KemsleyM169thV3578th00:52:3400:52:48+00:17:44
214th

481

Fiona WatsonF45thV5010th00:52:1200:52:51+00:17:22
215th

159

Mark GormleyM170thV5041stRonhill Cambuslang Harriers00:52:4700:53:02+00:17:57
216th

102

Russell DonaldsonM171stV3579th00:52:4600:53:06+00:17:56
217th

378

Suzanne RaeF46thSEN12th00:53:0200:53:10+00:18:12
218th

118

Suzie FalconerF47thV3523rd00:52:5000:53:18+00:18:00
219th

259

Gordon MackayM172ndV3580th00:52:5100:53:21+00:18:01
220th

350

Raghavendra NayakM173rdV3581st00:53:0600:53:22+00:18:16
221st

487

Alison WheatleyF48thV3524th00:53:0400:53:28+00:18:14
222nd

51

Andrew BrownM174thV5042ndSTRATHEARN HARRIERS00:53:1300:53:30+00:18:23
223rd

312

Scott McmeekinM175thV5043rd00:53:1300:53:31+00:18:23
224th

17

Gillian ArmourF49thV3525th00:53:1900:53:32+00:18:29
225th

213

Gary JamieM176thSEN37th00:53:0900:53:33+00:18:19
226th

40

Pauline BoothF50thV3526th00:53:3100:53:37+00:18:41
227th

114

Gayle EcclestonF51stV3527th00:53:0300:53:43+00:18:13
228th

431

Pauline SmithF52ndV5011th00:53:1400:53:44+00:18:24
229th

6

DAVID AlexanderM177thV3582nd00:53:2500:53:46+00:18:35
230th

238

Catriona LangfordF53rdV3528th00:53:0800:53:49+00:18:18
231st

262

Rod MackenzieM178thV5044th00:53:1100:53:53+00:18:21
232nd

106

Mark DuffyM179thSEN38th00:53:2700:53:56+00:18:37
233rd

423

Bobby SmartM180thV5045th00:53:3200:53:56+00:18:42
234th

25

Kara-jane BairdF54thV3529thWee County Harriers00:53:4500:54:06+00:18:55
235th

179

Will HarleyM181stV3583rdWee County Harriers00:53:3100:54:08+00:18:41
236th

369

Crispin PedleyM182ndV3584thGENKI JUDO CLUB00:53:0300:54:11+00:18:13
237th

234

Tina KoenigF55thSEN13th00:53:4500:54:14+00:18:55
238th

1

Colin MendhamM183rdV5046th00:54:0200:54:22+00:19:12
239th

296

Kathryn McgillivrayF56thSEN14thDumbarton AAC00:54:0700:54:23+00:19:17
240th

12

Jacqueline AndersonF57thV3530th00:53:4300:54:25+00:18:53
241st

22

Stephen BaillieM184thV3585th00:53:3400:54:25+00:18:44
242nd

72

Joanne ClancyF58thSEN15thDUNDEE ROAD RUNNERS AC00:53:4400:54:25+00:18:54
243rd

124

Shelley FergusonF59thV3531st00:54:2600:54:38+00:19:36
244th

62

Scott CallanM185thV3586th00:54:1900:54:48+00:19:29
245th

197

Louise HopeF60thV3532ndSTRATHAVEN STRIDERS00:54:1300:54:53+00:19:23
246th

41

Brian BoyleM186thV3587th00:54:2700:54:58+00:19:37
247th

515

Jon CameronM187thV3588th00:54:3200:54:58+00:19:42
248th

455

Phil ThompsonM188thV3589th00:54:2900:55:03+00:19:39
249th

374

Matthew PryorM189thV3590th00:54:3900:55:05+00:19:49
250th

242

Frazer LightbodyM190thSEN39th00:54:4400:55:06+00:19:54
251st

488

Jennifer WhelanF61stSEN16th00:54:0200:55:10+00:19:12
252nd

222

Robert KeillM191stV5047th00:54:4900:55:11+00:19:59
253rd

2

George AbercrombieM192ndV3591st00:54:4500:55:13+00:19:55
254th

180

David HarrisonM193rdV3592nd00:55:0900:55:16+00:20:19
255th

181

Simon HaslamM194thV5048th00:54:3900:55:19+00:19:49
256th

3

Christine AikenF62ndV3533rd00:54:4000:55:24+00:19:50
257th

98

Zoe Ni Dhuinn-bhigF63rdSEN17th00:55:1200:55:24+00:20:22
258th

398

Mark SampsonM195thSEN40th00:55:1200:55:24+00:20:22
259th

316

Kerri McphersonF64thV3534th00:55:0800:55:25+00:20:18
260th

330

Elaine MoffatF65thV3535th00:55:0100:55:27+00:20:11
261st

332

Emma MoirF66thV3536th00:55:2400:55:32+00:20:34
262nd

477

Naomi WallsF67thV3537th00:55:2500:55:32+00:20:35
263rd

490

karen WilliamsF68thV3538thWee County Harriers00:55:0900:55:34+00:20:19
264th

336

Malcolm MorganM196thV5049th00:55:3000:55:44+00:20:40
265th

365

Martyn PatersonM197thV5050th00:54:5500:55:46+00:20:05
266th

18

Vicki ArnoldF69thSEN18thBellahouston Harriers00:55:1100:55:50+00:20:21
267th

221

JACQUELINE KeenanF70thV5012th00:55:1800:55:51+00:20:28
268th

136

Kirstin ForsythF71stSEN19th00:55:2000:55:52+00:20:30
269th

123

David FergusonM198thV3593rdBELLAHOUSTON ROAD RUNNERS00:55:4400:55:52+00:20:54
270th

121

Amy FergusonF72ndSEN20th00:55:4600:55:53+00:20:56
271st

217

ELAINE JohnstoneF73rdV3539th00:55:2400:56:00+00:20:34
272nd

396

Kosta SahinisM199thSEN41st00:54:5300:56:00+00:20:03
273rd

401

Nick SavvaM200thV3594th00:55:1300:56:04+00:20:23
274th

134

Ian ForsythM201stV3595thWee County Harriers00:55:4400:56:10+00:20:54
275th

69

Caroline CherryF74thV5013th00:55:5200:56:15+00:21:02
276th

344

Nigel MottramM202ndV3596th00:55:5600:56:25+00:21:06
277th

358

Alison OrrF75thV3540th00:56:1500:56:31+00:21:25
278th

82

Mark CreaseyM203rdV3597thWhitemoss Amateur Athletic Club00:56:2000:56:34+00:21:30
279th

394

Brian RutherfordM204thV5051st00:56:0400:56:37+00:21:14
280th

393

Alistair RutherfordM205thV5052nd00:56:0500:56:38+00:21:15
281st

73

Richard ClaughtonM206thV3598th00:56:0500:56:40+00:21:15
282nd

299

Lynn McgregorF76thV5014th00:56:1000:56:43+00:21:20
283rd

505

Malcolm YoungM207thV3599th00:56:4500:56:49+00:21:55
284th

151

David GemmellM208thSEN42nd00:56:1700:56:49+00:21:27
285th

315

Martin McnultyM209thV35100th00:56:2900:56:53+00:21:39
286th

56

Gilbert BruceM210thV5053rd00:56:2200:56:56+00:21:32
287th

229

Sandy KennedyM211stV35101st00:56:2700:56:59+00:21:37
288th

519

John WarttigM212ndSEN43rd00:56:1600:57:07+00:21:26
289th

334

David MorganM213rdV35102nd00:56:4400:57:09+00:21:54
290th

335

Kimberly MorganF77thV3541st00:56:4500:57:09+00:21:55
291st

421

MARTIN SleepM214thV5054th00:56:4000:57:18+00:21:50
292nd

212

Gordon JacksonM215thV657th00:56:5600:57:24+00:22:06
293rd

110

John DuncanM216thV5055th00:57:0100:57:28+00:22:11
294th

442

Reid StephaneF78thV3542ndPERTH ROAD RUNNERS00:57:1600:57:30+00:22:26
295th

502

Alastair YoungM217thV35103rdGlasgow Triathlon Club00:57:0000:57:31+00:22:10
296th

49

Yvonne BroganF79thV3543rd00:56:5900:57:32+00:22:09
297th

275

Alison MarvenF80thV3544thFalkland Trail Runners00:57:1200:57:38+00:22:22
298th

74

Sarah CleavelandF81stV5015th00:56:4800:57:39+00:21:58
299th

16

Brian AndrewsM218thV5056th00:56:4900:57:41+00:21:59
300th

402

ANDREW ScottM219thV5057th00:57:3200:57:44+00:22:42
301st

226

DIANE KendallF82ndV3545thHillingdon Triathletes00:57:1400:57:52+00:22:24
302nd

87

Crawford CummingM220thV5058th00:57:0900:57:58+00:22:19
303rd

514

Bill ChandlerM221stV5059th00:57:3300:58:03+00:22:43
304th

501

TERRY WrightM222ndV5060th00:57:3800:58:20+00:22:48
305th

466

Jennifer TurnerF83rdV3546th00:58:0800:58:23+00:23:18
306th

176

Ian HamiltonM223rdV5061st00:58:0300:58:24+00:23:13
307th

232

Graeme KirkM224thV35104th00:58:0000:58:28+00:23:10
308th

46

Sarah BridgeF84thV3547th00:57:3800:58:29+00:22:48
309th

405

Emma SharpF85thV3548th00:57:4300:58:34+00:22:53
310th

425

ALLISON SmithF86thV5016thKINROSS ROAD RUNNERS00:57:4900:58:38+00:22:59
311st

438

Sadia SohailF87thSEN21st00:57:5900:58:40+00:23:09
312nd

351

Francis NicolM225thV35105th00:58:2800:58:56+00:23:38
313rd

28

Erin BartleyF88thV3549th00:58:3600:59:06+00:23:46
314th

346

JOHN MurphyM226thV5062nd00:58:3100:59:09+00:23:41
315th

154

Graeme GilliesM227thV35106th00:58:1800:59:10+00:23:28
316th

173

Phil HagueM228thSEN44th00:58:0800:59:16+00:23:18
317th

504

Lilian YoungF89thV3550thKilbarchan Amateur Athletic Club00:58:5100:59:23+00:24:01
318th

258

Gillian MaciverF90thV3551st00:59:1700:59:24+00:24:27
319th

243

Alison LimbertF91stV3552nd00:58:1700:59:25+00:23:27
320th

408

BARBARA ShuttleworthF92ndV5017th00:58:5600:59:26+00:24:06
321st

194

Francis HillenM229thV35107th00:58:5100:59:29+00:24:01
322nd

138

Sandy FraserM230thV5063rd00:58:5600:59:30+00:24:06
323rd

493

Cath WilsonF93rdV3553rd00:58:5000:59:32+00:24:00
324th

250

Margaret MacaloneyF94thV3554th00:59:2100:59:33+00:24:31
325th

47

Jack BrittainM231stJUN10th00:59:4000:59:41+00:24:50
326th

286

Cameron McclymontM232ndSEN45th00:59:2900:59:48+00:24:39
327th

13

Jennifer AndersonF95thV3555th00:59:4801:00:05+00:24:58
328th

465

Alistair TurnerM233rdSEN46th00:59:4201:00:07+00:24:52
329th

142

Stewart FurayM234thV35108thWee County Harriers00:59:5501:00:18+00:25:05
330th

70

Andrew ChisholmM235thV5064th00:59:5401:00:22+00:25:04
331st

137

George FoxM236thV5065th01:00:0601:00:24+00:25:16
332nd

472

Emma WaineF96thV3556th00:59:5501:00:26+00:25:05
333rd

410

Ian SimmsM237thSEN47th00:59:1901:00:27+00:24:29
334th

198

Ria HorneF97thV3557thWee County Harriers01:00:0301:00:30+00:25:13
335th

135

Karlene ForsythF98thV3558thWee County Harriers01:00:0901:00:35+00:25:19
336th

355

Louise NuttallF99thV3559th01:00:1701:00:38+00:25:27
337th

447

Kirsteen StonierF100thV3560th01:00:0901:00:39+00:25:19
338th

132

Michelle FlemingF101stV5018th00:59:4101:00:49+00:24:51
339th

133

DENISE ForbesF102ndV3561st00:59:5801:00:49+00:25:08
340th

458

Robin ThomsonM238thV5066th01:00:1701:00:51+00:25:27
341st

52

Craig BrownM239thV35109th01:00:1401:00:54+00:25:24
342nd

471

Elin VagleF103rdV3562nd01:00:2301:01:05+00:25:33
343rd

354

Lianne NobleF104thV3563rd01:00:5601:01:09+00:26:06
344th

76

Bob ColeM240thV658th01:01:0001:01:20+00:26:10
345th

319

Fiona McwilliamsF105thV3564th01:00:3801:01:20+00:25:48
346th

8

Diane AlldrittF106thV3565th01:00:3301:01:25+00:25:43
347th

155

Laura GilliesF107thSEN22nd01:01:0701:01:27+00:26:17
348th

96

Gordon DevoyM241stSEN48thSTRATHAVEN STRIDERS01:01:0801:01:27+00:26:18
349th

434

Jacqueline SneddonF108thV5019th01:01:1301:01:31+00:26:23
350th

321

Kirsty MellanF109thV3566th01:01:0201:01:33+00:26:12
351st

104

GRAHAM DouglasM242ndV659th01:00:5201:01:38+00:26:02
352nd

300

LESLEY McguireF110thV5020th01:01:2801:01:54+00:26:38
353rd

44

Elke BraunF111stV3567thWee County Harriers01:00:5101:01:59+00:26:01
354th

200

Coreen HoughtonF112ndV3568th01:01:3101:02:01+00:26:41
355th

171

BOB GriffinM243rdV5067thOther01:00:5401:02:01+00:26:04
356th

297

Mark McginneyM244thV35110th01:02:0201:02:07+00:27:12
357th

244

Elaine LockhartF113rdV5021st01:01:4501:02:16+00:26:55
358th

66

John CarberryM245thV35111st01:01:1301:02:22+00:26:23
359th

33

John BellM246thV35112nd01:01:1601:02:23+00:26:26
360th

263

ELAINE MackieF114thSEN23rd01:01:5401:02:25+00:27:04
361st

419

Kathryn SinsheimerF115thV5022nd01:02:2401:02:40+00:27:34
362nd

507

Alan MurdochM247thV35113rd01:02:1101:02:44+00:27:21
363rd

167

Barry GrayM248thV35114th01:02:2801:03:00+00:27:38
364th

77

Liz ColquhounF116thV3569thErskine Jogging Buddies01:02:2301:03:10+00:27:33
365th

475

Brenda WallsF117thV5023rd01:02:2301:03:10+00:27:33
366th

516

Kirsty MacdonaldF118thV3570th01:02:4901:03:11+00:27:59
367th

517

Jillian HerdF119thV5024th01:02:4801:03:11+00:27:58
368th

39

Anna Katarzyna BobakF120thSEN24thStirling Triathlon Club01:02:4101:03:27+00:27:51
369th

241

Anne LeeF121stV5025th01:03:1601:03:30+00:28:26
370th

239

Cheryl LawsonF122ndV3571st01:03:1101:03:45+00:28:21
371st

27

Sam BarnettF123rdV3572nd01:03:3101:03:47+00:28:41
372nd

252

Iain MacdonaldM249thV5068th01:03:0401:03:50+00:28:14
373rd

427

David SmithM250thSEN49th01:03:0001:03:51+00:28:10
374th

367

Mike PattisonM251stV6510th01:03:2001:04:07+00:28:30
375th

412

Kirstine SimpsonF124thV3573rd01:03:5401:04:10+00:29:04
376th

91

Louisa DallF125thV3574th01:04:0201:04:15+00:29:12
377th

150

Catherine GeeF126thV3575th01:04:0201:04:15+00:29:12
378th

314

Anna McneishF127thV3576thWee County Harriers01:04:0201:04:40+00:29:12
379th

211

Fiona IrwinF128thV3577th01:03:5001:04:42+00:29:00
380th

4

Judith AlcockF129thV5026thWormit Runners01:04:2101:05:00+00:29:31
381st

411

Kathryn SimmsF130thSEN25th01:04:0501:05:13+00:29:15
382nd

278

Liz MaxwellF131stV3578th01:04:2601:05:17+00:29:36
383rd

483

Eoghan WattM252ndV5069th01:04:4801:05:28+00:29:58
384th

103

MARK DonnellyM253rdV35115th01:04:5701:05:32+00:30:07
385th

520

Fiona LoweF132ndV3579th01:04:5801:05:33+00:30:08
386th

130

Sarah FisherF133rdSEN26th01:05:0501:05:34+00:30:15
387th

131

Sally FitzpatrickF134thV3580thSTRATHAVEN STRIDERS01:04:5601:05:42+00:30:06
388th

426

Catherine SmithF135thV3581st01:05:0501:05:49+00:30:15
389th

65

Barry CampbellM254thSEN50th01:05:3501:05:49+00:30:45
390th

249

Jane MacadamF136thV3582nd01:05:3601:06:05+00:30:46
391st

456

Gayle ThomsonF137thV3583rd01:06:0601:06:13+00:31:16
392nd

414

Wendy SimpsonF138thV3584th01:06:0701:06:15+00:31:17
393rd

313

Helen McmillanF139thV3585th01:05:4201:06:31+00:30:52
394th

474

Karen WallaceF140thV3586th01:05:4501:06:33+00:30:55
395th

386

Marion RitchieF141stV3587th01:06:2001:06:38+00:31:30
396th

42

Sharon BrackF142ndV3588th01:05:5301:06:39+00:31:03
397th

192

Kim HendryF143rdV3589th01:06:0501:06:41+00:31:15
398th

218

Della JonesF144thV5027th01:06:0501:06:41+00:31:15
399th

285

Maureen MccluskieF145thV3590th01:06:0501:06:41+00:31:15
400th

184

Kirsteen HaughanF146thV5028thgiffnock north aac01:06:0501:06:41+00:31:15
401st

84

Naheed CruickshankF147thV5029th01:06:1401:06:43+00:31:24
402nd

166

Kirsten GrantF148thV3591st01:06:0301:06:47+00:31:13
403rd

50

Kevin BrollyM255thSEN51st01:05:4001:06:48+00:30:50
404th

7

Stuart AllanM256thV35116th01:06:2301:07:00+00:31:33
405th

158

Shelagh GoodwinF149thV651st01:06:1701:07:04+00:31:27
406th

494

Jean WilsonF150thV5030th01:06:2701:07:11+00:31:37
407th

495

Neil WilsonM257thV5070th01:06:2401:07:15+00:31:34
408th

161

Margaret GraceF151stV3592nd01:07:0101:07:16+00:32:11
409th

433

Andrew SneddonM258thV5071st01:07:0201:07:20+00:32:12
410th

165

Ian GrantM259thV5072ndGARSCUBE HARRIERS01:07:1601:07:57+00:32:26
411st

208

GEORGE InglisM260thV6511thSpringburn Harriers01:07:2201:08:06+00:32:32
412nd

485

Jenny WeirF152ndV3593rd01:08:2201:08:30+00:33:32
413rd

454

Bruno ThompsonM261stJUN11th01:08:0601:08:35+00:33:16
414th

141

Andy FreerM262ndV6512th01:07:5801:08:36+00:33:08
415th

220

Zofia JossF153rdV5031st01:07:5601:08:38+00:33:06
416th

57

Heidi BryceF154thV3594th01:07:5901:08:47+00:33:09
417th

163

Yvonne GrangerF155thV3595th01:08:1501:08:52+00:33:25
418th

292

Gavin McfadyenM263rdV35117th01:08:5901:09:51+00:34:09
419th

388

Paul RooneyM264thV35118th01:09:2201:10:07+00:34:32
420th

389

Tanya RooneyF156thV3596th01:09:2201:10:07+00:34:32
421st

457

Jane ThomsonF157thV5032ndSTRATHAVEN STRIDERS01:09:5301:10:39+00:35:03
422nd

380

Christine ReidF158thV5033rdSTRATHAVEN STRIDERS01:09:5501:10:40+00:35:05
423rd

440

Olivia SpencerF159thV3597th01:09:4901:10:56+00:34:59
424th

187

Anthony HemsonM265thV5073rd01:10:4701:11:32+00:35:57
425th

188

Michelle HemsonF160thV3598thJogscotland01:10:4601:11:32+00:35:56
426th

370

Jackie PickettF161stV5034th01:10:4401:11:36+00:35:54
427th

400

Jill SavvaF162ndV3599th01:11:1501:12:04+00:36:25
428th

385

Diane RingF163rdV5035th01:11:3801:12:09+00:36:48
429th

109

Isobel DuncanF164thV5036th01:11:2901:12:13+00:36:39
430th

117

Miriam EmertonF165thSEN27th01:11:0601:12:14+00:36:16
431st

256

Fiona MacfarlaneF166thV5037th01:12:0701:12:27+00:37:17
432nd

35

Britta BensonF167thV35100th01:11:5501:12:31+00:37:05
433rd

503

Kathleen YoungF168thV35101st01:12:2601:12:39+00:37:36
434th

341

Alice MortlockF169thSEN28th01:13:2501:14:08+00:38:35
435th

329

Anne MoarF170thV5038thPortobello Parkrun Edinburgh01:16:1001:17:18+00:41:20
436th

85

Katie CullenF171stV35102nd01:18:2601:19:10+00:43:36
437th

270

Laura MainF172ndSEN29th01:18:4401:19:29+00:43:54
438th

214

Elsa JoaoF173rdV5039th01:19:5901:20:30+00:45:09

You may also be interested in...

Glow Ape 10K Distance 2018-10-14 19:00:00
Jimmy Irvine Bella 10K 2018-11-11 12:00:00
Strathcarron Hospice 10K 10km distance 2018-10-14 11:00:00
Linlithgow 2K & 10K 10 K Run 2018-10-07 14:30:00