East Grinstead Triathlon 2017

May
14
2017

Splits

  • 500 metre Swim

    — ''

  • 26 kilometre Cycle

    — ''

  • 5 kilometre Run

    — ''

Race Options

Organiser

East Grinstead Triathlon Club

Map

Sprint Triathlon

Triathlon | 2017-05-14 07:00am
1 viewed last hour.

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubFinish Time
Finished (353 in total)
1st

397

LUKE WorthingtonM1st35-391stTri Surrey01:06:01-
2nd

392

Jim BurdettM2nd45-491stSouth London Harriers01:07:08+00:01:07
3rd

413

Chris StantonM3rd35-392ndTri Surrey01:07:59+00:01:58
4th

401

Simon CrookM4th45-492ndEpsom tri club01:09:04+00:03:03
5th

416

James AmyM5th45-493rdMedway Tri01:09:05+00:03:04
6th

335

Alex MilneM6th35-393rdAshford Tri Club01:09:18+00:03:17
7th

381

Paul BlackmoreM7th50-541stTeam T.H.E.01:09:34+00:03:33
8th

368

Nicholas BarrattM8th35-394thTri Surrey01:10:16+00:04:15
9th

415

Gary RichardsM9th30-341stMedway Tri01:10:20+00:04:19
10th

403

Mark DavisM10th55-591stHorsham amphibians01:10:25+00:04:24
11th

389

Peter MadaraszM11th35-395thbrighton tri club01:10:51+00:04:50
12th

420

Brian TilleyM12th40-441stCrawley Tri01:11:08+00:05:07
13th

385

Steve BeaneyM13th35-396thMedway Tri01:13:01+00:07:00
14th

409

Lorenzo CasasantaM14th35-397thCrawley Tri01:13:06+00:07:05
15th

400

gary PetersM15th50-542ndEpsom tri club01:13:26+00:07:25
16th

358

JON SalisburyM16th35-398thHorsham amphibians01:13:41+00:07:40
17th

417

Nigel LynchM17th40-442ndMedway Tri01:13:51+00:07:50
18th

395

Jonathan PimM18th30-342ndwimbledon windmilers01:14:28+00:08:27
19th

408

Catherine LinneyF1st45-491st7oaks tri club01:14:32+00:08:31
20th

346

Alastair HailsM19th40-443rdEpsom tri club01:14:55+00:08:54
21st

402

Andrew BloxamM20th40-444thEpsom tri club01:14:56+00:08:55
22nd

412

Jacob CannM21stSEN1stHorsham amphibians01:15:25+00:09:24
23rd

371

Oliver HatfieldM22nd45-494th7oaks tri club01:15:32+00:09:31
24th

341

Matt TalboysM23rd40-445thTri Surrey01:15:44+00:09:43
25th

354

Gary CannM24th55-592ndTri Surrey01:15:50+00:09:49
26th

364

Chris TysonM25th30-343rd01:16:08+00:10:07
27th

177

Thomas SellerM26thSEN2ndOxted Cycling Club01:16:21+00:10:20
28th

249

MICHAEL ThomsonM27th45-495thTunbridge Wells Triathlon Club01:16:26+00:10:25
29th

228

Matthew CantwellM28th45-496thEpsom tri club01:16:28+00:10:27
30th

353

TOM AtkinsM29th40-446thbrighton tri club01:16:37+00:10:36
31st

390

KEITH RussellM30th40-447thAshford Tri Club01:16:37+00:10:36
32nd

344

Andrew Noel Preston EvansM31st45-497th7oaks tri club01:16:51+00:10:50
33rd

317

Zak NewmanM32nd45-498thbrighton tri club01:17:07+00:11:06
34th

349

GARY LeeM33rd40-448th01:17:18+00:11:17
35th

345

Trevor BackM34th50-543rdTRI-SPOKE01:17:21+00:11:20
36th

356

Philip HowardM35th40-449th01:17:32+00:11:31
37th

276

Tristam BurgessM36th35-399thAshford Tri Club01:17:33+00:11:32
38th

340

Robert AtkinsonM37th40-4410thFreedom Tri Crowborough01:17:33+00:11:32
39th

369

James PodburyM38th35-3910th01:17:40+00:11:39
40th

338

GRAEME BlairM39th45-499thCRYSTAL PALACE TRI01:17:41+00:11:40
41st

324

Matthew BeevorM40thSEN3rdEpsom tri club01:18:00+00:11:59
42nd

312

Becky McnicholasF2nd40-441stEpsom tri club01:18:12+00:12:11
43rd

372

Matthew TurnerM41st40-4411thEpsom tri club01:18:13+00:12:12
44th

360

Elliott DickensonM42nd45-4910thEpsom tri club01:18:24+00:12:23
45th

234

Rob MooreM43rd40-4412thTri Surrey01:18:51+00:12:50
46th

380

Nicholas PerryM44th40-4413thOcean Lake Tri01:19:03+00:13:02
47th

258

Alex PodburyM45th30-344th01:19:14+00:13:13
48th

323

James BakerM46th50-544th7oaks tri club01:19:24+00:13:23
49th

418

Jennifer WallaceF3rdSEN1stMedway Tri01:19:27+00:13:26
50th

367

Daniel QuinnM47th35-3911thSouth London Harriers Tri01:19:30+00:13:29
51st

226

ian TurnerM48th50-545th01:19:34+00:13:33
52nd

410

MARCUS FordM49th30-345thOcean Lake Tri01:19:40+00:13:39
53rd

321

STEVE HunterM50th55-593rdOcean Lake Tri01:19:49+00:13:48
54th

288

Stuart BeevorM51st60-641stEpsom tri club01:19:57+00:13:56
55th

307

Jason HuttM52nd35-3912thVO2 Maximum RT01:20:21+00:14:20
56th

300

Jo FlemingM53rd45-4911thMID SUSSEX TRI CLUB01:20:33+00:14:32
57th

421

Matt MccarthyM54thSEN4th01:20:34+00:14:33
58th

171

Andrew KyleM55th35-3913thTri Surrey01:20:49+00:14:48
59th

293

Greg PhitidisM56th45-4912th01:20:53+00:14:52
60th

379

MICHELLE PeckhamF4th40-442ndHorsham amphibians01:21:11+00:15:10
61st

219

Matt LeeksM57thSEN5th01:21:21+00:15:20
62nd

383

David ReadM58th35-3914thEpsom tri club01:21:21+00:15:20
63rd

332

Terry ForemanM59th50-546thAshford Tri Club01:21:40+00:15:39
64th

422

GREG WoodM60th30-346thAshford Tri Club01:21:40+00:15:39
65th

268

Scott MuirM61st50-547thbrighton tri club01:21:43+00:15:42
66th

284

Kevin BarnesM62nd35-3915thOcean Lake Tri01:21:51+00:15:50
67th

424

Andri De WitF5th40-443rdMedwayTri01:21:51+00:15:50
68th

331

Garry CurleyM63rd35-3916thAshford Tri Club01:21:55+00:15:54
69th

362

Ben BridgesM64th35-3917th7oaks tri club01:21:58+00:15:57
70th

330

Mark PoultonM65th55-594thTunbridge Wells Triathlon Club01:22:01+00:16:00
71st

334

Lee GladwellM66th40-4414thAshford Tri Club01:22:12+00:16:11
72nd

414

Ed WallaceM67th35-3918thTri Surrey01:22:12+00:16:11
73rd

396

Martin Loxston-beedM68th35-3919thTri Surrey01:22:27+00:16:26
74th

374

Roger BeattieM69th40-4415thSwim-1st Tri Club01:22:52+00:16:51
75th

333

Andrew BrackleyM70th40-4416thAshford Tri Club01:22:53+00:16:52
76th

204

Olivia WebbF6th45-492nd01:22:56+00:16:55
77th

399

Joe DottM71stSEN6th01:22:58+00:16:57
78th

281

James O'donnellM72nd30-347thEpsom tri club01:23:00+00:16:59
79th

296

Daniel De La CruzM73rd30-348thOcean Lake Tri01:23:16+00:17:15
80th

270

karolis SankauskasM74th35-3920th01:23:19+00:17:18
81st

325

Matthew WallM75th35-3921st7oaks tri club01:23:19+00:17:18
82nd

174

Thomas TredwellM76th35-3922ndEpsom tri club01:23:35+00:17:34
83rd

406

Vince FreemanM77th35-3923rdbrighton tri club01:23:35+00:17:34
84th

212

Andrew MilneM78th35-3924th7oaks tri club01:23:52+00:17:51
85th

352

Jack BroadfootM79th35-3925thDeadly Badger Tri Squad01:23:56+00:17:55
86th

357

John PhillipsM80th50-548thDORKING & MOLE VALLEY AC01:24:04+00:18:03
87th

266

Julie Anne MooreF7th45-493rd01:24:05+00:18:04
88th

264

Michael Worger-ritchieM81st40-4417thEpsom tri club01:24:06+00:18:05
89th

280

DAVID PercivalM82nd45-4913thEpsom tri club01:24:08+00:18:07
90th

269

Richard MagowanM83rdSEN7th01:24:13+00:18:12
91st

285

TREVOR WignallM84th55-595thOcean Lake Tri01:24:20+00:18:19
92nd

122

STEPHEN CurryM85th40-4418th01:24:21+00:18:20
93rd

295

MARK MckennaM86th35-3926thOcean Lake Tri01:24:23+00:18:22
94th

423

Chris CaddM87th30-349th01:24:29+00:18:28
95th

194

Chris PhillipsM88th45-4914thDORKING & MOLE VALLEY AC01:24:43+00:18:42
96th

186

Jonathan HemmingM89th45-4915thOcean Lake Tri01:24:48+00:18:47
97th

195

Ian ThompsonM90th40-4419thFelbridge Tritons01:24:51+00:18:50
98th

157

IAN WatsonM91st45-4916thTri Surrey01:24:59+00:18:58
99th

297

HASAN UctasM92nd50-549thEpsom tri club01:25:01+00:19:00
100th

193

Terry PuttockM93rd55-596th01:25:09+00:19:08
101st

148

Kris DunkM94th40-4420th01:25:21+00:19:20
102nd

329

Avril BuxtonF8th45-494th01:25:41+00:19:40
103rd

337

Tom StanleyM95th45-4917thTri Spirit Team01:25:41+00:19:40
104th

316

Gemma GodberF9th30-341stbrighton tri club01:25:46+00:19:45
105th

393

Paul MartinM96th45-4918thOcean Lake Tri01:25:48+00:19:47
106th

313

PHIL SprostonM97th40-4421stEpsom tri club01:25:56+00:19:55
107th

208

Micky WheelerM98th50-5410thSelsdon Baptist Church Runners01:26:08+00:20:07
108th

242

Owen MarfanyM99th45-4919thWest Sussex Fire and Rescue Service01:26:10+00:20:09
109th

319

Lee MitchellM100th45-4920thEG Cycling Club01:26:14+00:20:13
110th

275

Paul BarronM101st60-642ndAshford Tri Club01:26:16+00:20:15
111st

388

Andrew CarterM102nd40-4422nd01:26:18+00:20:17
112nd

230

Damian BrettkellyM103rd45-4921stSwim-1st Tri Club01:26:31+00:20:30
113rd

191

Paul CumnerM104th40-4423rd01:26:35+00:20:34
114th

199

Thoomas SullevanM105th35-3927th01:26:39+00:20:38
115th

141

Jarrard HoweM106th40-4424th01:26:47+00:20:46
116th

386

JO HovendenF10th30-342ndMedway Tri01:26:47+00:20:46
117th

326

Sarah EastonF11th35-391stMedway Tri01:26:49+00:20:48
118th

287

Philipp WeissM107th30-3410th01:26:54+00:20:53
119th

370

Colin MayesM108th60-643rdEAST GRINSTEAD TRI CLUB01:26:54+00:20:53
120th

425

Gemma TredwellF12th35-392ndEpsom tri club01:26:54+00:20:53
121st

265

John DiamondM109th55-597thTri Surrey01:26:56+00:20:55
122nd

286

David TibbalsM110th50-5411thSwim-1st Tri Club01:26:57+00:20:56
123rd

347

KAREN DonaldF13th35-393rdEpsom tri club01:26:59+00:20:58
124th

29

Darren FrenchM111st40-4425thMaidstone Harriers Tri Club01:27:00+00:20:59
125th

377

Gemma LewisF14th35-394thbrighton tri club01:27:00+00:20:59
126th

184

Paul DoeM112nd30-3411thOcean Lake Tri01:27:11+00:21:10
127th

328

Gabriela MladenovaF15th35-395th7oaks tri club01:27:14+00:21:13
128th

138

Kevin HodgesM113rd35-3928thAshford Tri Club01:27:17+00:21:16
129th

119

Nick WestM114th35-3929th01:27:19+00:21:18
130th

159

Jackie GreenF16th45-495thTunbridge Wells Triathlon Club01:27:23+00:21:22
131st

291

Dan MillardM115th30-3412th01:27:35+00:21:34
132nd

327

Jolene BullF17thSEN2ndTri Surrey01:27:41+00:21:40
133rd

182

Steve CharltonM116th45-4922nd01:27:43+00:21:42
134th

116

DAN CorpeM117th35-3930th01:27:46+00:21:45
135th

231

Samuel BirdM118th40-4426th01:27:51+00:21:50
136th

250

SEAN MurtaghM119th45-4923rd01:28:04+00:22:03
137th

188

Andy SarsonM120th40-4427thCrawley Tri01:28:19+00:22:18
138th

315

Dan JoyceM121st45-4924th01:28:24+00:22:23
139th

71

PAUL StreetM122nd40-4428th01:28:27+00:22:26
140th

322

Nicky HolbrookF18th40-444th01:28:29+00:22:28
141st

350

Ann PendredF19th55-591stSynergie Coaching01:28:46+00:22:45
142nd

274

Amanda BashfordF20th35-396thAshford Tri Club01:28:55+00:22:54
143rd

351

Arthur SymesM123rdSEN8th01:29:03+00:23:02
144th

19

Matthew PrescottM124th30-3413th01:29:18+00:23:17
145th

267

Joe BarrM125thSEN9th01:29:21+00:23:20
146th

189

Katie WayF21st40-445th01:29:25+00:23:24
147th

110

Matthew HobbsM126th40-4429th01:29:28+00:23:27
148th

339

Ricard SimoM127th50-5412th01:29:31+00:23:30
149th

92

Julie BradfordF22nd40-446thTri Spirit Team01:29:48+00:23:47
150th

178

Edward HeardmanM128th45-4925thTHANET ROADRUNNERS01:29:53+00:23:52
151st

134

Darren MooreM129th40-4430th01:30:08+00:24:07
152nd

211

ADAM CampbellM130thSEN10th01:30:08+00:24:07
153rd

256

Paul JohnsonM131st40-4431st01:30:09+00:24:08
154th

100

Mark KennardM132nd45-4926th01:30:10+00:24:09
155th

309

Sam PearsonM133rd30-3414thKENT POLICE TRI CLUB01:30:11+00:24:10
156th

185

Debbie MiltonF23rd40-447thTri Spirit Team01:30:13+00:24:12
157th

310

Vanessa GilmartinF24th40-448th7oaks tri club01:30:17+00:24:16
158th

180

Tom FosterM134thSEN11th01:30:27+00:24:26
159th

320

NICOLA WignallF25th50-541stOcean Lake Tri01:30:39+00:24:38
160th

236

Ashley MaylinM135th55-598th01:30:42+00:24:41
161st

216

Gareth EvansM136th30-3415th01:30:43+00:24:42
162nd

135

Martin DrakeM137th45-4927thStriders of Croydon01:30:45+00:24:44
163rd

299

Stephen BrownM138th55-599thSwim-1st Tri Club01:31:20+00:25:19
164th

84

Nick HowieM139th45-4928th01:31:21+00:25:20
165th

196

Peter GilbertM140th50-5413thEpsom tri club01:31:25+00:25:24
166th

233

Oliver LittleM141st35-3931st01:31:36+00:25:35
167th

306

Andy CrossleyM142nd50-5414th01:31:45+00:25:44
168th

359

Michael GoslingM143rd30-3416thTriTempo Eastbourne01:31:45+00:25:44
169th

131

Peter AdamsM144th35-3932nd01:31:46+00:25:45
170th

218

Phill TrzcinskiM145th45-4929thTri Surrey01:31:46+00:25:45
171st

129

Hannah NichollsF26thSEN3rd01:32:01+00:26:00
172nd

244

samantha PickupF27th45-496thEpsom tri club01:32:01+00:26:00
173rd

263

Ken KennisonM146th45-4930thTri Surrey01:32:08+00:26:07
174th

106

Julian BlackM147th45-4931st01:32:14+00:26:13
175th

124

Daniel AlvinM148th35-3933rdMedway Tri01:32:24+00:26:23
176th

150

Lyn HillF28th50-542nd01:32:27+00:26:26
177th

260

Bill ArmstrongM149th50-5415thCrawley Tri01:32:30+00:26:29
178th

198

Daniel SilvesterM150th40-4432nd01:32:41+00:26:40
179th

355

GRANT MansfieldM151st30-3417thSwim-1st Tri Club01:32:56+00:26:55
180th

272

Matthew KingM152nd50-5416th01:33:00+00:26:59
181st

314

Claire JoyceF29th40-449thEpsom tri club01:33:01+00:27:00
182nd

279

Alex SinghgoldenM153rdSEN12th01:33:07+00:27:06
183rd

282

Eddie WrightM154th65-691st01:33:14+00:27:13
184th

93

Tim MurphyM155th50-5417th01:33:29+00:27:28
185th

203

Andrew LomasM156th50-5418thrun to live rc01:33:30+00:27:29
186th

72

DANIEL CrookM157th45-4932nd01:33:37+00:27:36
187th

262

Paul AllenM158th60-644thDORKING & MOLE VALLEY AC01:33:56+00:27:55
188th

382

Martine BurkeF30th50-543rdHorsham amphibians01:33:58+00:27:57
189th

277

PAUL GauntlettM159th40-4433rdAshford Tri Club01:34:21+00:28:20
190th

192

Mark Adam BeecherM160th45-4933rd01:34:34+00:28:33
191st

166

David SheridanM161st55-5910thDORKING & MOLE VALLEY AC01:34:38+00:28:37
192nd

56

Ben TurnerM162nd35-3934th01:34:39+00:28:38
193rd

82

Robert IrvingM163rd50-5419th01:34:39+00:28:38
194th

290

Bruce TomkinsM164th45-4934thSouth London Harriers Tri01:34:45+00:28:44
195th

253

ELLA PymanF31st50-544th7oaks tri club01:35:01+00:29:00
196th

214

Michael PoultneyM165th50-5420th01:35:10+00:29:09
197th

336

Katy BarkerF32ndSEN4thAshford Tri Club01:35:34+00:29:33
198th

103

IAN CrawfordM166th50-5421st01:35:37+00:29:36
199th

490

Emma MurphyF33rd35-397th01:35:51+00:29:50
200th

97

Andrew CornwellM167th50-5422ndAshford Tri Club01:35:52+00:29:51
201st

200

GAVIN HamiltonM168th45-4935th01:36:04+00:30:03
202nd

227

Ian FoxallM169th40-4434thTriTempo Eastbourne01:36:04+00:30:03
203rd

68

Paul NorrisM170th50-5423rd01:36:08+00:30:07
204th

175

Sally AspitalF34th45-497thAshford Tri Club01:36:23+00:30:22
205th

201

JENNIE BrownF35th50-545thSwim-1st Tri Club01:36:25+00:30:24
206th

292

Claire AttwoodF36thSEN5thTri Surrey01:36:25+00:30:24
207th

26

Amy ThomasF37thSEN6thC and N Cycles01:36:35+00:30:34
208th

181

EDWARD AubreyM171st45-4936th01:36:46+00:30:45
209th

155

James BatchellerM172nd30-3418thAshford Tri Club01:36:50+00:30:49
210th

213

Davic NewcombeM173rd50-5424thLyewood Commoners01:36:54+00:30:53
211st

118

ALEX WebberM174th40-4435th01:36:56+00:30:55
212nd

384

Megan WherryF38thSEN7thMedway Tri01:37:07+00:31:06
213rd

158

Phillip HesterM175th45-4937th01:37:15+00:31:14
214th

301

Nigel LambeM176th45-4938thbrighton tri club01:37:16+00:31:15
215th

257

LOUISE TuckerF39th35-398th01:37:17+00:31:16
216th

298

Charlotte CraigF40th55-592ndDORKING & MOLE VALLEY AC01:37:24+00:31:23
217th

222

ian SkeltonM177th45-4939thOcean Lake Tri01:37:25+00:31:24
218th

165

Chris RanceM178th45-4940thLingfield RC01:37:30+00:31:29
219th

38

Klajti NuraM179th30-3419th01:37:33+00:31:32
220th

210

Christopher CampbellM180th30-3420th01:37:48+00:31:47
221st

64

Neil BaldwinM181st55-5911thLyewood Commoners01:38:00+00:31:59
222nd

125

Sarah LeesonF41st50-546thTri Spirit Team01:38:07+00:32:06
223rd

139

Vivienne HoangF42ndSEN8thAshford Tri Club01:38:11+00:32:10
224th

154

Paul HewittM182nd50-5425th01:38:12+00:32:11
225th

94

CLARE RocheF43rd60-641stTunbridge Wells Triathlon Club01:38:14+00:32:13
226th

88

Jake MaloneyM183rd35-3935th01:38:15+00:32:14
227th

102

Emma BartoloF44th30-343rdTri Surrey01:38:28+00:32:27
228th

205

ALAN PopleM184th55-5912thFreedom Tri Crowborough01:38:32+00:32:31
229th

342

Mike SavageM185th50-5426thHorsham amphibians01:38:43+00:32:42
230th

220

Sam HesterM186thSEN13th01:38:44+00:32:43
231st

241

Ian ThorpeM187th50-5427th01:38:54+00:32:53
232nd

245

KEVIN CampbellM188th30-3421st01:39:06+00:33:05
233rd

69

Liz DaleF45th35-399th01:39:21+00:33:20
234th

146

SOONDRA AppavooM189th45-4941st01:39:21+00:33:20
235th

105

Jim GreenwoodM190th45-4942nd01:39:23+00:33:22
236th

223

MANDY MuggridgeF46th50-547th01:39:23+00:33:22
237th

127

David MillsM191stSEN14th01:39:26+00:33:25
238th

108

Peter LanghamM192nd50-5428th01:39:46+00:33:45
239th

99

KEITH ExtonM193rd50-5429th01:39:49+00:33:48
240th

144

MATTHEW ClarkeM194th45-4943rdOcean Lake Tri01:40:02+00:34:01
241st

137

Rebecca HarryF47th35-3910thAshford Tri Club01:40:13+00:34:12
242nd

132

Arun CookeM195th40-4436thHorsham Tri Club01:40:19+00:34:18
243rd

18

Ben CollinsM196th35-3936th01:40:22+00:34:21
244th

36

Ed RieuM197th55-5913th01:40:25+00:34:24
245th

34

Heather StevensF48th30-344thFREEDOM TRI - CROWBOROUGH01:40:45+00:34:44
246th

278

CHRIS AustinM198th35-3937thBADGERS01:40:45+00:34:44
247th

183

Gary CollinsM199th30-3422nd01:40:47+00:34:46
248th

114

Catherine WilsonF49th35-3911thDEAL TRI01:40:58+00:34:57
249th

240

Joanna ChapmanF50th35-3912th01:41:16+00:35:15
250th

1

Paul CrumptonM200th50-5430thHelp Made Simpler01:41:29+00:35:28
251st

74

Gail CreedF51st45-498th01:41:33+00:35:32
252nd

255

Meg WestF52ndSEN9th01:41:40+00:35:39
253rd

229

Jason CohenM201st50-5431stOcean Lake Tri01:41:58+00:35:57
254th

247

Helen PetersF53rd50-548thTri Surrey01:42:16+00:36:15
255th

190

Simon TurnerM202nd30-3423rd01:42:18+00:36:17
256th

109

Claire DunkF54th45-499th01:42:29+00:36:28
257th

70

Kirstie AshtonF55th45-4910thEAST GRINSTEAD TRI CLUB01:42:34+00:36:33
258th

7

Ellie DunnF56thSEN10th01:42:49+00:36:48
259th

65

James HicksM203rd45-4944th01:43:08+00:37:07
260th

59

Ruth MerryF57th35-3913thAshford Tri Club01:43:15+00:37:14
261st

149

Christy NivenF58thSEN11th01:43:15+00:37:14
262nd

248

Becca CroweF59th55-593rd7oaks tri club01:43:21+00:37:20
263rd

153

Debbie HewittF60th55-594thPortsmouth Triathletes01:43:33+00:37:32
264th

378

Fiona YoungF61st40-4410th01:43:37+00:37:36
265th

50

Matt RewM204th35-3938th01:43:39+00:37:38
266th

45

Kevan AubreyM205th50-5432nd01:43:42+00:37:41
267th

289

Kevin HarwoodM206th35-3939th01:43:51+00:37:50
268th

404

Kevin HudsonM207th45-4945thSwim-1st Tri Club01:43:59+00:37:58
269th

202

Candy HawkinsF62nd45-4911thTri Spirit Team01:44:05+00:38:04
270th

53

Graham AndersonM208th55-5914thFreedom Tri Crowborough01:44:13+00:38:12
271st

302

Darren CavedaschiM209th45-4946thSwim-1st Tri Club01:44:17+00:38:16
272nd

80

Tim RossM210th40-4437th01:44:18+00:38:17
273rd

13

Leopold FischerM211st35-3940th01:44:42+00:38:41
274th

391

Romain ChanardM212nd30-3424th01:44:47+00:38:46
275th

130

Amber KingF63rd45-4912thTri Spirit Team01:44:48+00:38:47
276th

9

Helen FreamF64th30-345th01:45:19+00:39:18
277th

83

Shana Maier-taplinF65th40-4411th01:45:21+00:39:20
278th

77

Conor AspelM213rd30-3425th01:45:30+00:39:29
279th

197

Leanne Watson-charlesF66th35-3914thTri Surrey01:45:34+00:39:33
280th

235

Peter TownsonM214th45-4947th01:45:45+00:39:44
281st

283

Nick YoungM215th45-4948th01:45:49+00:39:48
282nd

89

Erica Allason-jonesF67th60-642ndSouth London Swimming Club01:45:54+00:39:53
283rd

366

Lee BassetM216th35-3941stSwim-1st Tri Club01:46:01+00:40:00
284th

271

Joanna DrakeF68th40-4412th01:46:12+00:40:11
285th

145

OLIVE AppavooF69th45-4913th01:46:18+00:40:17
286th

107

Paul TaylorM217th55-5915thHorsham Tri Club01:46:27+00:40:26
287th

47

Andrew CarterM218th50-5433rd01:46:40+00:40:39
288th

25

Gary BullM219th35-3942nd01:47:02+00:41:01
289th

172

Sue NewmanF70th50-549th01:47:34+00:41:33
290th

161

Karen KentF71st35-3915thSwim-1st Tri Club01:47:39+00:41:38
291st

27

Anna PerkinsF72nd45-4914thKENT VELO GIRLS01:47:49+00:41:48
292nd

62

Stephanie FaberF73rd35-3916th01:47:53+00:41:52
293rd

76

Steve ReedyM220th50-5434th01:48:26+00:42:25
294th

173

NORA HolfordF74th50-5410th01:48:33+00:42:32
295th

209

Steve CampbellM221st55-5916th01:48:47+00:42:46
296th

273

Nikki MottF75th35-3917th7oaks tri club01:48:50+00:42:49
297th

37

Mark WilsonM222nd55-5917thbrighton tri club01:48:55+00:42:54
298th

49

Tony StanawayM223rd50-5435th01:48:55+00:42:54
299th

23

ZOE GreenfieldF76th45-4915thLingfield RC01:49:36+00:43:35
300th

35

Rebecca StevensF77thSEN12thFreedom Tri01:50:12+00:44:11
301st

30

Lorraine Phillips-caterF78th45-4916th01:50:26+00:44:25
302nd

3

ADRIAN HurleyM224th45-4949th01:50:28+00:44:27
303rd

28

Robert HarmanM225th55-5918th01:50:33+00:44:32
304th

46

Amanda CooperF79th45-4917thAshford Tri Club01:51:08+00:45:07
305th

111

NEIL O'brienM226th50-5436th01:51:21+00:45:20
306th

98

Sue MaynardF80th50-5411th01:51:30+00:45:29
307th

31

Robert CaterM227th50-5437th01:51:31+00:45:30
308th

20

Gully SandharM228th35-3943rd01:51:38+00:45:37
309th

411

Kevin AndrewsM229th55-5919th01:52:16+00:46:15
310th

57

James BasterM230th35-3944th01:52:32+00:46:31
311st

488

Martyn RideoutM231st50-5438th01:52:58+00:46:57
312nd

22

Sue DiamondF81st50-5412thTri Surrey01:53:21+00:47:20
313rd

44

TOM CartledgeM232nd50-5439th01:53:22+00:47:21
314th

39

Lisa FurnessF82nd35-3918th01:53:26+00:47:25
315th

73

Sienna KinleyF83rd50-5413th01:54:01+00:48:00
316th

12

Grant McgillM233rd50-5440thRun to Live RC / PSOF01:54:13+00:48:12
317th

254

Grace HancockF84thSEN13thbrighton tri club01:55:02+00:49:01
318th

113

Dean MartinM234th60-645th01:55:06+00:49:05
319th

394

GARETH JonesM235th55-5920th01:55:10+00:49:09
320th

142

Sarah WinnF85th45-4918th01:55:30+00:49:29
321st

42

Gemma MeenaghanF86th35-3919thBritish Airways Athletics Club01:55:43+00:49:42
322nd

63

Louise HollingtonF87th40-4413thHorsham Tri Club01:55:51+00:49:50
323rd

87

John SelwoodM236th45-4950thWINGHAM TROTTERS01:55:54+00:49:53
324th

55

Winsome LevyF88th50-5414thSouth London Harriers01:56:17+00:50:16
325th

79

Kerry TheophanidesF89th45-4919thOcean Lake Tri01:56:49+00:50:48
326th

128

Anne-Marie MaccarronF90thSEN14th01:57:32+00:51:31
327th

54

Andy ChanceM237th55-5921stWINGHAM TROTTERS01:58:38+00:52:37
328th

14

Swati PatelF91st45-4920th01:59:03+00:53:02
329th

81

Gudrun ClaeysF92nd50-5415th02:00:18+00:54:17
330th

32

Agnieszka BarzowskaF93rd30-346th02:00:22+00:54:21
331st

51

A WatsonF94th60-643rd02:00:27+00:54:26
332nd

6

Andrew GoodwinM238th40-4438th02:00:33+00:54:32
333rd

104

Tom McleishM239th45-4951stSwim-1st Tri Club02:00:57+00:54:56
334th

5

Anisa GoodwinF95th35-3920thenergie02:03:25+00:57:24
335th

304

Clair HuntF96th40-4414thMID SUSSEX TRI CLUB02:03:42+00:57:41
336th

133

Les HumphreyM240th70+1stBromley Veterans AC02:04:16+00:58:15
337th

11

Nicky DonbavandF97th45-4921stRun to Live RC / PSOF02:04:23+00:58:22
338th

91

SUE PopleF98th55-595thFreedom Tri Crowborough02:04:27+00:58:26
339th

24

JOHN BrownM241st70+2ndMaidstone Harriers Tri Club02:05:17+00:59:16
340th

17

Claire StaffordF99th45-4922ndCrowborough Tri02:05:36+00:59:35
341st

66

MARTIN TurnbullM242nd55-5922nd02:07:14+01:01:13
342nd

33

REBECCA AshbyF100th35-3921stAshford Tri Club02:08:22+01:02:21
343rd

85

Jane De La RosaF101st55-596th02:09:28+01:03:27
344th

15

Jamie HattamM243rd55-5923rd02:11:49+01:05:48
345th

40

Melinda FarkasF102nd30-347th02:14:37+01:08:36
346th

179

Liz SimF103rd45-4923rdMedway Tri02:16:58+01:10:57
347th

4

Sarah TownsonF104th40-4415th02:19:00+01:12:59
348th

252

Carol JamesF105th50-5416th02:21:51+01:15:50
349th

162

Marian BoydF106th60-644thOcean Lake Tri02:24:35+01:18:34
350th

58

Alex KeenanM244th55-5924thAshford Tri Club02:25:28+01:19:27
351st

43

Andrew HattamM245th55-5925th02:30:34+01:24:33
352nd

8

Darren WylesM246th45-4952ndCrawley Wheelers02:45:02+01:39:01
354th

86

DANIEL CorpeM248th35-3945th04:02:08+02:56:07
DNF (3 in total)
-

294

Stefan NawrockiM40-4400:00:00-
-

95

Mike LeeM60-6400:00:00-
-

308

Kris PainterM40-44Maidstone Harriers Tri Club00:00:00-

You may also be interested in...

Tonbridge Triathlon Sprint Distance 2019-05-06 07:00:00
Dartford White Oak Triathlon Sprint Distance 2019-06-09 06:00:00
Sudbury Triathlon Sprint Distance 2019-06-09 11:00:00
Clacton Triathlon Weekend Standard Distance 2019-09-07 08:00:00