Results breakdown for Junior Distance @ Coalville Triathlon

Splits

  • 100 metre Swim

    — ''

  • 5 kilometre Cycle

    — ''

  • 1 kilometre Run

    — ''

Race Options

Map

Top 3 Overall

Overall # Name Category Club
1

283

Joe PipesMUnknownLong Eaton Junior Tri Club00:09:00
2

275

Alexander HarrandM12-13long eaton tri club00:09:12
3

255

Jack LLEWELLYNM10-11Leicester Junior Triathlon Club00:09:34

Top 3 Ladies

Overall # Name Category Club
6

276

Olivia SykesF12-13Leicester junior triathlon00:10:29
7

262

Belle NeedhamF12-13NA00:10:46
8

231

Ruby BURNSFUnknown00:10:53

Top 3 Men

Overall # Name Category Club
1

283

Joe PipesMUnknownLong Eaton Junior Tri Club00:09:00
2

275

Alexander HarrandM12-13long eaton tri club00:09:12
3

255

Jack LLEWELLYNM10-11Leicester Junior Triathlon Club00:09:34

Top 3 male & female for category "Unknown"

Overall # Name Category Club
1

283

Joe PipesMUnknownLong Eaton Junior Tri Club00:09:00
8

231

Ruby BURNSFUnknown00:10:53
27

230

Max BURNSMUnknown00:12:29

Top 3 male & female for category "12-13"

Overall # Name Category Club
2

275

Alexander HarrandM12-13long eaton tri club00:09:12
6

276

Olivia SykesF12-13Leicester junior triathlon00:10:29
7

262

Belle NeedhamF12-13NA00:10:46
12

272

William SEWELLM12-1300:11:12
15

277

Hayden COTTONM12-1300:11:24
24

271

Alice McDermottF12-13Charnwood AC00:12:10

Top 3 male & female for category "10-11"

Overall # Name Category Club
3

255

Jack LLEWELLYNM10-11Leicester Junior Triathlon Club00:09:34
4

248

Owen LYNASM10-11Heanor RC00:10:08
9

249

Matilda MCGRATHF10-1100:10:54
11

247

Holly LYNASF10-11Heanor RC00:11:02
14

238

Murphy HAMILTONM10-11Lichfield CCC/Stafford Harriers00:11:20
30

244

Anneliis ROBERTSF10-1100:12:52

Top 3 male & female for category "14-15"

Overall # Name Category Club
5

282

Josh WELFORDM14-15Charnwood AC00:10:15
20

280

Isaac WATKINSM14-1500:11:55
23

279

Leila WATKINSF14-1500:12:05
38

256

Indar Singh BITTERM14-15Etwall Eagles00:13:36
43

281

Megan TAYLORF14-1500:14:20

Top 3 male & female for category "8-9"

Overall # Name Category Club
10

210

Jax RobertsM8-9Corby Tri Club00:10:58
13

221

Huw PierceM8-9Leicester Junior Triathlon Club00:11:18
16

226

Harry WIDEMANM8-9Ivanhoe Robins00:11:25
39

213

Lucy LYNASF8-900:13:40
44

202

Isla CraftF8-9MVH TRI CLUB00:14:31
46

222

Isabella PORTERF8-900:14:39