Results breakdown for 10k Race @ Thame 10K

Top 3 Overall

Overall # Name Category Club
1

781

KARL SPIELMANNMV4000:33:39
2

962

Daniel LEWISMV40eynsham road runners00:34:26
3

1020

Julian RICHARDSONMV50Oxford City AC00:34:30

Top 3 Ladies

Overall # Name Category Club
49

630

Sophie CARTERFV35WOODSTOCK HARRIERS00:40:00
57

791

JENNY ROBERTSFSENWYCOMBE PHOENIX00:40:42
69

688

RACHEL SHAWFV35Headington Road Runners00:41:34

Top 3 Men

Overall # Name Category Club
1

781

KARL SPIELMANNMV4000:33:39
2

962

Daniel LEWISMV40eynsham road runners00:34:26
3

1020

Julian RICHARDSONMV50Oxford City AC00:34:30

Top 3 male & female for category "V40"

Overall # Name Category Club
1

781

KARL SPIELMANNMV4000:33:39
2

962

Daniel LEWISMV40eynsham road runners00:34:26
12

948

Matthew BROWNMV40HANDY CROSS RUNNERS00:36:26

Top 3 male & female for category "V50"

Overall # Name Category Club
3

1020

Julian RICHARDSONMV50Oxford City AC00:34:30
11

769

Robert StoreyMV50eynsham road runners00:36:24
16

633

DAVID CANTWELLMV50WOODSTOCK HARRIERS00:37:09

Top 3 male & female for category "SEN"

Overall # Name Category Club
4

624

Sam UPTONMSENWitney Road Runners00:34:54
5

1003

Charlie MAYMSENVale of Aylesbury Athletics Club00:34:55
6

662

GRAHAM HOPEMSEN00:35:42
57

791

JENNY ROBERTSFSENWYCOMBE PHOENIX00:40:42
81

576

Emily GEORGIADESFSENHeadington Road Runners00:42:23
93

456

Clare BEESLEYFSEN00:43:06

Top 3 male & female for category "U19"

Overall # Name Category Club
8

981

Nathan JONESMU19Vale of Aylesbury Athletics Club00:35:55
51

1012

Elias LAWTONMU19Abingdon Athletics Club00:40:21
91

226

Thomas FELLMU1900:43:03
98

849

Amelia PAGETTFU1900:43:15
137

48

Felicity CLARKFU1900:44:58
267

826

Bridget HARRINGTONFU1900:49:37

Top 3 male & female for category "V35"

Overall # Name Category Club
49

630

Sophie CARTERFV35WOODSTOCK HARRIERS00:40:00
69

688

RACHEL SHAWFV35Headington Road Runners00:41:34
80

426

Kate DANIELSFV35Headington Road Runners00:42:16

Top 3 male & female for category "V60"

Overall # Name Category Club
83

323

Patrick AHERNMV60Chiltern Harriers AC00:42:33
86

519

Alan HORNIBROOKMV60Chiltern Harriers AC00:42:41
127

907

PETER WHITEMV6000:44:38

Top 3 male & female for category "V45"

Overall # Name Category Club
89

324

LINDSEY SMITHFV45Witney Road Runners00:42:57
143

634

SUE CANTWELLFV45WOODSTOCK HARRIERS00:45:17
176

538

ESTHER JOHNSONFV45Headington Road Runners00:46:52

Top 3 male & female for category "V70"

Overall # Name Category Club
152

661

John EXLEYMV70Oxford City AC00:45:42
165

425

Phil KIMBERMV7000:46:22
426

437

Nigel LambertMV7000:55:19

Top 3 male & female for category "V55"

Overall # Name Category Club
279

554

WENDY MILLATTFV55Abingdon Athletics Club00:50:02
331

36

Sue HirstFV55Cherwell Runners and Joggers00:51:54
371

514

Natalie-Jane LITTLERFV5500:53:43

Top 3 male & female for category "V65"

Overall # Name Category Club
566

918

LENA GAZZANIFV65Bearbrook Running Club00:59:40
594

900

Linda WEEDONFV6501:00:30
793

664

Anne COLGANFV6501:09:30