The Festival of Endurance at Hever Castle 2018

Jul
08
2018

Splits

  • 1,900 metre Swim
  • 45 kilometre Cycle

    — First Lap

  • 45 kilometre Cycle
  • 11 kilometre Run

    — Lap 1

  • 21 kilometre Run

Race Options

Organiser

Castle Triathlon Series

Map

The Gauntlet

Triathlon | 2018-07-08 06:00am
2 viewed last hour.

Middle Distance around TOnbridge, Kent

All Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubFinish Time
Finished (280 in total)
1st

164

Sam WadeM1st25-291stTeam Pedalcover04:32:07-
2nd

152

SAM PictorM2nd25-292ndBAD TRI04:33:26+00:01:19
3rd

112

Thomas DavisM3rd20-241stRace Hub - LTPC04:33:59+00:01:52
4th

121

James Scott-farringtonM4th20-242ndLeeds Triathlon Centre04:41:10+00:09:03
5th

139

Brett HalliwellM5th25-293rdYonda Racing04:46:36+00:14:29
6th

151

James PhillipsM6th25-294th9Endurance04:48:49+00:16:42
7th

222

Dan BlakeM7th35-391stUBYK04:49:48+00:17:41
8th

119

Tim LynchM8th20-243rdLOUGHBOROUGH STUDENTS TRIATHLON CLUB04:52:15+00:20:08
9th

181

Ryan ClatworthyM9th30-341st04:55:06+00:22:59
10th

228

Jappas Du PreezM10th35-392ndArmy Triathlon Association04:55:16+00:23:09
11th

297

Charles PenningtonM11th40-441stTeam Freespeed04:58:18+00:26:11
12th

238

SIMON LovelockM12th35-393rdOverton harriers04:58:55+00:26:48
13th

174

Rob ArkellM13th30-342ndDavid Lloyd Tri Club / Stubbington Green Runners05:00:20+00:28:13
14th

212

Brad WilliamsM14th30-343rdKIS Coaching05:00:27+00:28:20
15th

143

Peter HogbenM15th25-295thDEAL TRI05:02:27+00:30:20
16th

159

Jack Shaun SkeltonM16th25-296th05:02:33+00:30:26
17th

377

CATHERINE JamesonF1st30-341stTeam Pedal Cover05:04:07+00:32:00
18th

253

Taylor RogersM17th35-394th05:04:20+00:32:13
19th

133

James EllisonM18th25-297thE107445505:14:00+00:41:53
20th

134

Timothy FlottM19th25-298thDVB05:14:07+00:42:00
21st

462

Stuart MillsM20th55-591stBODYWORKS XTC05:15:38+00:43:31
22nd

443

Dean RatcliffeM21st50-541stMedwayTri05:15:55+00:43:48
23rd

120

Will MundayM22nd20-244th05:16:12+00:44:05
24th

459

Mike HarveyM23rd55-592ndPerth tri club05:16:42+00:44:35
25th

370

Claire WellerF2nd25-291stIPSWICH TRIATHLON CLUB05:19:33+00:47:26
26th

367

Kate MactearF3rd25-292ndUniversity of Bristol05:19:47+00:47:40
27th

360

Dionne AllenF4th25-293rdRace Hub05:20:10+00:48:03
28th

137

Cameron GeekieM24th25-299th05:21:27+00:49:20
29th

436

Glen JohnsonM25th50-542ndWetherby Runners05:21:30+00:49:23
30th

116

Tom Jackson-taylorM26th20-245thNewcastle University Triathlon Team05:21:43+00:49:36
31st

239

Peter MadaraszM27th35-395thBrighton Triathlon Club05:21:48+00:49:41
32nd

450

Richard BewellM28th55-593rdWetherby WRATS05:23:13+00:51:06
33rd

220

Michael BeaverM29th35-396th05:26:13+00:54:06
34th

431

KEITH GarbuttM30th50-543rd05:28:42+00:56:35
35th

355

Amy HarrisF5th20-241stHorsham Amphibians Triathlon05:28:58+00:56:51
36th

230

Kieran FitzpatrickM31st35-397thTunbridge Wells Triathlon Club05:31:01+00:58:54
37th

375

Tara GrosvenorF6th30-342ndTri team gloucester / team ffwd /livey pb / velo vitesse05:31:49+00:59:42
38th

346

Robert WhiteM32nd45-491stDartford Road Runners05:31:54+00:59:47
39th

166

Josh WalkerM33rd25-2910th05:31:56+00:59:49
40th

330

PAUL MasonM34th45-492ndMedwayTri05:32:20+01:00:13
41st

141

Ross HarperM35th25-2911thClapham Chasers05:32:46+01:00:39
42nd

284

David HuckellM36th40-442ndBrighton Triathlon Club05:32:55+01:00:48
43rd

421

LUCY WalmsleyF7th45-491stNorth Cotswold Tri and Run05:33:09+01:01:02
44th

254

RICHARD SmithM37th35-398thEAST GRINSTEAD TRI CLUB05:33:27+01:01:20
45th

306

Andrew ThorndykeM38th40-443rdOXFORD TRI05:34:17+01:02:10
46th

178

Rob BurgessM39th30-344thBath Amphibians Triathlon Club05:34:21+01:02:14
47th

160

Thomas SmithM40th25-2912thLONDON FIELDS TRIATHLON CLUB05:36:17+01:04:10
48th

223

Lorenzo CasasantaM41st35-399thCrawley Triathlon Club05:37:05+01:04:58
49th

449

Paul ThorbyM42nd50-544thCAMBRIDGE TRIATHLON CLUB05:37:53+01:05:46
50th

117

Thomas KebbellM43rd20-246th05:38:02+01:05:55
51st

163

Laurence ThomsonM44th25-2913thArmy Triathlon Association05:38:24+01:06:17
52nd

221

Darren BirdM45th35-3910thLondon Fire Brigade Triathlon Club05:39:45+01:07:38
53rd

402

KERRY McgawleyF8th40-441st?stersund Triathlon05:39:48+01:07:41
54th

492

Tom CornishM46th35-3911th05:40:45+01:08:38
55th

361

Ellie BishopF9th25-294th05:43:44+01:11:37
56th

453

SHAUN ColganM47th55-594thSouth Cheshire Triathletes05:44:37+01:12:30
57th

416

Catherine LinneyF10th45-492nd7oaks tri club05:44:40+01:12:33
58th

470

JULIET VickeryF11th55-591stCambridge Triathlon05:44:44+01:12:37
59th

469

Keith TannettaM48th55-595thCARDIFF05:45:04+01:12:57
60th

280

SIMON HeatonM49th40-444thGS Avanti CC05:45:21+01:13:14
61st

234

Tim KentM50th35-3912thTeam Dillon Coaching05:46:01+01:13:54
62nd

213

Mark WilsonM51st30-345th05:46:03+01:13:56
63rd

272

Angus CalderwoodM52nd40-445thVO2 MAXIMUM05:46:35+01:14:28
64th

350

Katie BainF12th20-242nd05:46:53+01:14:46
65th

267

Daniel BinghamM53rd40-446thHampstead Triathlon Club05:46:56+01:14:49
66th

408

Jill CliffF13th45-493rdDEAL TRI CLUB05:47:49+01:15:42
67th

474

Nicholas HolmesM54th60-641stFarnham Triathlon Club05:48:12+01:16:05
68th

424

GWEN BevanF14th50-541stAvon & Somerset Police05:48:50+01:16:43
69th

352

Ellie Bethany CampbellF15th20-243rd05:49:23+01:17:16
70th

140

Rob HarlowM55th25-2914thTRI-ANGLIA05:49:33+01:17:26
71st

353

Jemima CooperF16th20-244thUniversity Of Bath Triathlon Club05:49:47+01:17:40
72nd

304

Andy StottM56th40-447th05:49:50+01:17:43
73rd

274

RICHARD CoatesM57th40-448thTRI2O05:50:17+01:18:10
74th

321

CHRIS FrostM58th45-493rdVO2 MAXIMUM RACING TEAM05:50:37+01:18:30
75th

244

Daniel NozM59th35-3913thGiTri Coached Triathlon05:51:12+01:19:05
76th

268

David BirdM60th40-449thOXFORDTRI05:51:39+01:19:32
77th

461

john MactearM61st55-596thMid Sussex Triathlon Club05:51:47+01:19:40
78th

167

Hugh WaltonM62nd25-2915thSt Neots cycle club05:52:20+01:20:13
79th

150

Jack MorrisM63rd25-2916thEast Essex Triathlon Club05:52:41+01:20:34
80th

197

Robert MooreM64th30-346thACTIVE LIFE05:53:07+01:21:00
81st

203

Martin RichardsonM65th30-347thSERPENTINE05:54:07+01:22:00
82nd

295

Chris NieuwoudtM66th40-4410thTUNBRIDGE WELLS TRI CLUB05:55:10+01:23:03
83rd

298

Sam PinkM67th40-4411thtri for fitness05:55:33+01:23:26
84th

285

Marc HumphreyM68th40-4412thNorthants Tri05:56:21+01:24:14
85th

236

RICHARD LeslieM69th35-3914thNA05:56:25+01:24:18
86th

273

James CassellM70th40-4413th05:57:06+01:24:59
87th

286

Ben HuntM71st40-4414thRG Active05:57:18+01:25:11
88th

365

Ashley HarrisF17th25-295th05:57:53+01:25:46
89th

186

Alex EaglesM72nd30-348th05:57:57+01:25:50
90th

237

James LovegroveM73rd35-3915th05:58:04+01:25:57
91st

411

SHONA GirdwoodF18th45-494thG72 TRI05:58:14+01:26:07
92nd

308

DAVID TrippM74th40-4415th05:58:14+01:26:07
93rd

343

Matt TaylorM75th45-494th05:58:23+01:26:16
94th

209

Callum TooleM76th30-349th05:58:39+01:26:32
95th

466

Rob RiekieM77th55-597thTEAM MK05:58:47+01:26:40
96th

138

Phoenix GreenM78th25-2917thClapham Chasers05:59:05+01:26:58
97th

283

STEVE HoughtonM79th40-4416th05:59:15+01:27:08
98th

260

ANDREW WilkinsonM80th35-3916th06:02:09+01:30:02
99th

381

Annie RebindaineF19th30-343rdLARKFIELD AC06:02:27+01:30:20
100th

217

JAMES AppelbeeM81st35-3917th06:03:47+01:31:40
101st

144

Max JezierskiM82nd25-2918th06:04:00+01:31:53
102nd

229

Richard EvansM83rd35-3918th7oaks tri club06:04:20+01:32:13
103rd

202

Andrew RichardsonM84th30-3410th06:05:15+01:33:08
104th

438

Rhoda McphersonF20th50-542ndScottish Border Triathletes06:06:00+01:33:53
105th

241

Mateus Mendonca PimentaM85th35-3919thFUL-ON TRI06:06:13+01:34:06
106th

332

Mark O'brienM86th45-495th06:06:29+01:34:22
107th

300

David RobertshawM87th40-4417th06:07:13+01:35:06
108th

110

Tom WhelanM88th16-191stSUN CITY TRI06:08:24+01:36:17
109th

145

Harry Thomas KayM89th25-2919th06:08:40+01:36:33
110th

191

Will GowlandM90th30-3411thLONDON FIELDS TRIATHLON CLUB06:08:41+01:36:34
111st

349

Darrel YawitchM91st45-496th06:09:31+01:37:24
112nd

224

Paul CathcartM92nd35-3920th06:09:33+01:37:26
113rd

113

Alexander FreemanM93rd20-247th06:10:01+01:37:54
114th

422

PHIL AndersonM94th50-545thnone06:11:53+01:39:46
115th

448

Marion TemplemanF21st50-543rdTEAM KENNET06:11:55+01:39:48
116th

149

Glenn MitchellM95th25-2920th06:12:44+01:40:37
117th

198

Josh MordecaiM96th30-3412th06:13:03+01:40:56
118th

427

Michael CroninM97th50-546th06:13:15+01:41:08
119th

114

Glen GowersM98th20-248th06:13:34+01:41:27
120th

128

Michael BirdM99th25-2921stHavering Tri Club06:14:23+01:42:16
121st

407

ALLISON CarterF22nd45-495thTri-Anglia Triathlon Club06:14:28+01:42:21
122nd

200

Lourens PieterseM100th30-3413th06:14:33+01:42:26
123rd

204

Euan RobertsonM101st30-3414thViceroys Triathlon Club06:15:28+01:43:21
124th

227

Jamie DavidsonM102nd35-3921st06:16:20+01:44:13
125th

389

LINDY-LEE FolscherF23rd35-391stEpsom Triathlon Club06:17:35+01:45:28
126th

235

Simon LentonM103rd35-3922ndbrighton tri club06:17:37+01:45:30
127th

447

Vikki SivertsenF24th50-544thMALVERN TRIATHLON CLUB06:17:48+01:45:41
128th

125

Sam ArnoldM104th25-2922ndSamba Chasers06:18:23+01:46:16
129th

428

Ian CroweM105th50-547th06:18:43+01:46:36
130th

432

Stephen GeeM106th50-548thTHAMES TURBO06:19:11+01:47:04
131st

340

Richard ShinnM107th45-497th06:20:23+01:48:16
132nd

493

Hans GerberbaurM108th45-498th06:20:57+01:48:50
133rd

390

Kathryn ParkinF25th35-392ndeg tri06:21:05+01:48:58
134th

418

Kerrie O'connorF26th45-496th06:21:47+01:49:40
135th

457

JO GundleF27th55-592ndBicester Tri Club06:22:00+01:49:53
136th

216

Peter AlfanoM109th35-3923rdMark White Coaching RT06:22:54+01:50:47
137th

289

Brad LinternM110th40-4418thTri Surrey06:23:03+01:50:56
138th

357

Xanthe PolaineF28th20-245th06:23:32+01:51:25
139th

199

Fredrik NorellM111st30-3415th06:24:46+01:52:39
140th

269

Derek BondM112nd40-4419thRAF TRIATHLON06:25:40+01:53:33
141st

281

Steve HolbrookM113rd40-4420th06:25:54+01:53:47
142nd

440

SALLY MortlemanF29th50-545th7Oakstriclub06:26:17+01:54:10
143rd

393

Lori WestcottF30th35-393rdTeam Dillon06:27:31+01:55:24
144th

132

Drew DavyM114th25-2923rd06:27:59+01:55:52
145th

279

Giles HarryM115th40-4421st06:28:08+01:56:01
146th

265

Grant BaxterM116th40-4422ndCore Triathlon06:28:10+01:56:03
147th

426

RICHARD ClarkM117th50-549th06:29:12+01:57:05
148th

317

Colin DutkiewiczM118th45-499thWIMBLEDON WINDMILLERS06:29:22+01:57:15
149th

271

Marcel BrinkmanM119th40-4423rd06:29:47+01:57:40
150th

275

Richard ConnettM120th40-4424thSouth Molton Strugglers06:30:28+01:58:21
151st

240

David MarchM121st35-3924thTUFF FITTY TRIATHLON CLUB06:30:33+01:58:26
152nd

478

ROLAND ShawM122nd60-642ndTri-Anglia Triathlon Club06:31:03+01:58:56
153rd

420

Michelle SharlandF31st45-497th06:31:06+01:58:59
154th

176

Nick BallardM123rd30-3416th06:32:04+01:59:57
155th

301

Andy RousellM124th40-4425th06:32:35+02:00:28
156th

356

Sheridan McwilliamF32nd20-246thBirmingham Running Athletics & Triathlon Club (BRAT)06:33:10+02:01:03
157th

215

Frank AdornettoM125th35-3925thTRIATHLON MOTIVATION BELVEDERE MARITTIMO06:33:31+02:01:24
158th

282

Mark HollandsM126th40-4426thSwim1st Triathlon Club06:35:23+02:03:16
159th

379

Stephanie MuthF33rd30-344thSERPENTINE RC06:35:54+02:03:47
160th

342

Ga SwanM127th45-4910th06:35:59+02:03:52
161st

287

MATTHEW JonesM128th40-4427thBlackwater Tri Club06:36:11+02:04:04
162nd

460

Olivia HetreedF34th55-593rdTRI LONDON06:36:28+02:04:21
163rd

155

Tristan ReillyM129th25-2924th06:36:58+02:04:51
164th

329

Nick LeesM130th45-4911thTRI2O06:37:22+02:05:15
165th

122

Oliver VinceM131st20-249th06:39:27+02:07:20
166th

322

Graham GarrattM132nd45-4912thWelland Valley Triathlon Club (WVTRI)06:39:52+02:07:45
167th

305

Simon SumnerM133rd40-4428th06:40:40+02:08:33
168th

214

NEIL WinkworthM134th30-3417thBaringa Triathlon Club06:40:40+02:08:33
169th

409

Nicky GarrattF35th45-498thWelland Valley Triathlon Club (WVTRI)06:40:55+02:08:48
170th

458

Eric HallM135th55-598thNORTH DEVON TRI06:41:40+02:09:33
171st

362

Georgia ButlerF36th25-296th7oaks tri club06:41:58+02:09:51
172nd

118

Oliver KnightM136th20-2410thWeald Tri Club06:42:16+02:10:09
173rd

313

Mark BrothertonM137th45-4913th06:42:17+02:10:10
174th

189

Joshua GavzeyM138th30-3418th06:43:02+02:10:55
175th

153

Harry PowellM139th25-2925th06:44:33+02:12:26
176th

207

Jack ScrimshawM140th30-3419th06:44:35+02:12:28
177th

195

Jack KellyM141st30-3420th06:46:22+02:14:15
178th

162

Matt StevensonM142nd25-2926th06:47:38+02:15:31
179th

364

Rebecca GeekieF37th25-297th06:47:56+02:15:49
180th

183

Jared CottrellM143rd30-3421st06:48:23+02:16:16
181st

446

Toni SaundersF38th50-546thTRI SPORT EPPING06:48:53+02:16:46
182nd

156

James RingerM144th25-2927th06:49:09+02:17:02
183rd

413

Suzanne GrayF39th45-499thPortsmouth Triathletes06:52:18+02:20:11
184th

388

Hannah Du PreezF40th35-394thHARDLEY RUNNERS06:52:38+02:20:31
185th

130

Timothy BoyceM145th25-2928th06:53:16+02:21:09
186th

259

Paul VivashM146th35-3926th06:53:36+02:21:29
187th

366

Zoe HawkinsF41st25-298thTRI2O06:54:30+02:22:23
188th

206

Alexander RussellM147th30-3422nd06:55:53+02:23:46
189th

231

Michal HanczarM148th35-3927th06:56:05+02:23:58
190th

226

David CooteM149th35-3928th06:56:10+02:24:03
191st

475

THOMAS JacksonM150th60-643rdnone06:56:31+02:24:24
192nd

115

Jack HamptonM151st20-2411th06:56:38+02:24:31
193rd

403

Clare MullengerF42nd40-442ndTRI DUBAI06:57:19+02:25:12
194th

182

STUART CooperM152nd30-3423rd06:57:35+02:25:28
195th

480

Paul CliftM153rd65-691stRebel Tri06:58:28+02:26:21
196th

454

Edward CollinsM154th55-599thHEREFORD TRIATHLON CLUB06:59:16+02:27:09
197th

205

Nicholas RounthwaiteM155th30-3424thRunhead AC07:00:06+02:27:59
198th

324

Jim GouldM156th45-4914thSouth Molton Strugglers07:00:19+02:28:12
199th

194

Robert Peter JohnsonM157th30-3425thStortford Tri07:01:08+02:29:01
200th

184

Thomas Timothy Jeremy DallmanM158th30-3426th07:01:38+02:29:31
201st

161

Matthew StevensM159th25-2929th07:02:32+02:30:25
202nd

135

Tom FosterM160th25-2930th07:02:32+02:30:25
203rd

429

Richard DicksonM161st50-5410th07:03:43+02:31:36
204th

276

Gavin CounsellM162nd40-4429th07:04:22+02:32:15
205th

374

Cleo FitzsimonsF43rd30-345th07:04:32+02:32:25
206th

252

Glen RoeM163rd35-3929th07:06:37+02:34:30
207th

262

James WoodM164th35-3930th07:07:43+02:35:36
208th

380

Dana PowF44th30-346th07:07:46+02:35:39
209th

387

Melanie De WolfF45th35-395th07:07:50+02:35:43
210th

444

Steven ReynoldsM165th50-5411th07:07:55+02:35:48
211st

312

Immo BlaeseM166th45-4915th07:08:20+02:36:13
212nd

339

Peter RushbrookM167th45-4916th07:12:34+02:40:27
213rd

263

Dan BarfootM168th40-4430th07:12:41+02:40:34
214th

483

Alexander HeronM169th70-741stMVH TRI CLUB07:13:53+02:41:46
215th

292

Richard MilneM170th40-4431st07:16:40+02:44:33
216th

394

Alison AmmundsenF46th40-443rd07:18:02+02:45:55
217th

452

Jo CliftF47th55-594thRebel Tri07:19:05+02:46:58
218th

384

Charlotte SmithF48th30-347th07:19:23+02:47:16
219th

201

John PowM171st30-3427th07:19:49+02:47:42
220th

468

Andrew StewartM172nd55-5910thHadleigh Hares07:20:40+02:48:33
221st

464

NICKI O'clareyF49th55-595th07:21:07+02:49:00
222nd

188

Josh EvansM173rd30-3428th07:21:33+02:49:26
223rd

158

Will SimpsonM174th25-2931st07:23:57+02:51:50
224th

146

Iwan LawrenceM175th25-2932nd07:24:29+02:52:22
225th

482

Stephen WaltonM176th65-692ndFLEET FEET TRIATHLETES07:24:46+02:52:39
226th

477

Paul RichardsonM177th60-644th07:24:58+02:52:51
227th

245

Karol OlszewskiM178th35-3931st07:25:24+02:53:17
228th

256

Tom SwanburyM179th35-3932nd07:26:31+02:54:24
229th

124

Charles AlexanderM180th25-2933rd07:27:53+02:55:46
230th

417

Susan McmasterF50th45-4910thELT07:28:20+02:56:13
231st

410

Julie GerrardF51st45-4911th07:28:40+02:56:33
232nd

415

Leena LindvallF52nd45-4912thSouth London Harriers07:28:54+02:56:47
233rd

211

Richard WhiteM181st30-3429th07:30:19+02:58:12
234th

479

Neil TaylorM182nd60-645thTeme Leisure tri club07:30:50+02:58:43
235th

359

Rosie WestonF53rd20-247thTeam Cherwel07:31:26+02:59:19
236th

257

Rohan TambyrajahM183rd35-3933rd07:31:29+02:59:22
237th

131

Zac ClarkM184th25-2934th07:31:48+02:59:41
238th

277

Tomas Diaz MatheM185th40-4432nd07:32:25+03:00:18
239th

264

Joe BaskervilleM186th40-4433rd07:33:21+03:01:14
240th

419

Katy ParsonsF54th45-4913thSalisbury Tri Club07:34:48+03:02:41
241st

391

Claire PonsfordF55th35-396th07:36:25+03:04:18
242nd

354

Joanna GoodheadF56th20-248thUniversity Of Bath Triathlon Club07:36:33+03:04:26
243rd

319

Steve FisherM187th45-4917thSittingbourne Striders and Ocean Lake07:38:20+03:06:13
244th

414

Gerrit Johanna LauberF57th45-4914thAS LahnLaender Lahnau e.V.07:38:28+03:06:21
245th

315

Sean ConnorM188th45-4918th07:39:56+03:07:49
246th

327

simon KeyesM189th45-4919th07:40:05+03:07:58
247th

261

Andrew WilkinsonM190th35-3934th07:40:42+03:08:35
248th

251

Tom RiversM191st35-3935th07:42:35+03:10:28
249th

129

Roddy BlackburneM192nd25-2935th07:43:05+03:10:58
250th

157

Jonathan ScottM193rd25-2936th07:44:10+03:12:03
251st

250

Jonathan RigbyM194th35-3936th07:44:35+03:12:28
252nd

473

GLENDA GoscombF58th60-641st7oaks tri club07:44:44+03:12:37
253rd

185

David DerooM195th30-3430th07:45:11+03:13:04
254th

371

EMILY AppelbeeF59th30-348th07:45:29+03:13:22
255th

336

Phil ProudmanM196th45-4920thOcean Tri07:45:31+03:13:24
256th

412

Kiara GorstF60th45-4915th07:49:29+03:17:22
257th

219

Gavin BanksM197th35-3937th07:51:27+03:19:20
258th

309

Gary VickersM198th40-4434thEAST GRINSTEAD TRI CLUB07:51:28+03:19:21
259th

247

John PingreeM199th35-3938th07:53:36+03:21:29
260th

335

Renzo ProcacciniM200th45-4921st07:56:53+03:24:46
261st

311

John AtkinsonM201st45-4922nd07:58:08+03:26:01
262nd

455

Martin CraigM202nd55-5911thwakefield triathlon07:59:27+03:27:20
263rd

396

Julie ColmanF61st40-444thSouth Molton Strugglers08:00:34+03:28:27
264th

338

JASON RolfM203rd45-4923rd08:05:25+03:33:18
265th

310

Peter WolseyM204th40-4435th08:07:01+03:34:54
266th

363

Charlotte DownsF62nd25-299thLondon Midnight Runners08:08:16+03:36:09
267th

451

Andrew BillingsM205th55-5912th08:08:22+03:36:15
268th

320

Ian FouldsM206th45-4924th08:08:40+03:36:33
269th

404

Michele PurcellF63rd40-445th08:15:14+03:43:07
270th

465

Trevor PickettM207th55-5913th08:20:12+03:48:05
271st

148

Ben MarshallM208th25-2937thLondon Midnight Runners08:20:18+03:48:11
272nd

246

Martyn PattonM209th35-3939th08:21:55+03:49:48
273rd

369

Georgia ScarrF64th25-2910th08:26:11+03:54:04
274th

294

Philip MumfordM210th40-4436thMole Valley AC Club08:27:20+03:55:13
275th

392

Karina ThompsonF65th35-397th08:28:55+03:56:48
276th

385

Stacey Wimbledon-emigF66th30-349th08:43:37+04:11:30
277th

400

Clare HirstF67th40-446thEast London Triathletes09:10:50+04:38:43
278th

435

Mike HobanM211st50-5412th09:22:17+04:50:10
279th

445

Stuart SandfordM212nd50-5413th09:46:34+05:14:27
280th

439

Enrico MontiM213rd50-5414thCIRCOLO CANOTTIERI NAPOLI10:06:27+05:34:20
DNF (20 in total)
-

344

Brian TilleyM45-49CRAWLEY TRI CLUB00:00:00-
-

266

Roger BeattieM40-44swim 1st tri club00:00:00-
-

337

TOM PullingerM45-49Bungay Black Dog Running Club00:00:00-
-

331

Jonathan NicholsonM45-4900:00:00-
-

142

STEVEN HarringtonM25-2900:00:00-
-

293

Joseph MulhallM40-44Petts Wood Runners00:00:00-
-

401

KAREN LennoxF40-44TEAM MK00:00:00-
-

177

Michael BuckleyM30-3400:00:00-
-

405

Suzanne WillisF40-44Southampton Triathlon Club00:00:00-
-

430

Paul DineenM50-5400:00:00-
-

434

Tracey HaseldineF50-54TEAM MK00:00:00-
-

328

Andrew KingM45-4900:00:00-
-

358

Elle TwentymanF20-24Zoot Athlos Racing Team00:00:00-
-

147

Alexander Maidwell-smithM25-2900:00:00-
-

175

Mark AyreM30-3400:00:00-
-

126

Thomas BallardM25-29Blackwater triathlon club00:00:00-
-

208

Ian StevensM30-3400:00:00-
-

136

Simon FurberM25-2900:00:00-
-

278

Rob GayganM40-44n/a00:00:00-
-

334

Jake PollardM45-49Windrush Triathlon Club00:00:00-

You may also be interested in...

Tonbridge Triathlon Sprint Distance 2019-05-06 07:00:00
Dartford White Oak Triathlon Sprint Distance 2019-06-09 06:00:00
Conquer the Chilterns Triathlon and Swims Middle Distance 2018-09-23 07:45:00
Beachborough Triathlon and Mixed Relay Event TriStart 2019-06-16 10:00:00