Run Jericho 2017

Jun
18
2017

1 Mile

Running | 2017-06-18 09:00am
2 viewed last hour.

Category Race Results

Gender

Jump to bib

Pos#NameCatClubChip Time
Finished (263 in total)
32nd

74

Solomon DouglasM27thFSU&1&21stSt Barnabas00:06:48-
50th

48

Cameron ClarkeM37thFSU&1&22ndPhil and Jim00:07:14+00:00:26
51st

16

Lukas BeckerM38thFSU&1&23rdSt Aloysius00:07:19+00:00:31
56th

84

Bathie FayeM41stFSU&1&24thWest Oxford Community Primary School00:07:22+00:00:34
60th

185

Evan MaxwellM43rdFSU&1&25thWest Oxford Community Primary School00:07:26+00:00:38
70th

109

Iris HareF22ndFSU&1&21stDragon School Pre-prep Oxford00:07:54+00:01:06
71st

64

Thomas DadsonM49thFSU&1&26thPhil and Jim00:07:58+00:01:10
73rd

72

William DorsoM51stFSU&1&27thSS Philip & James00:07:47+00:00:59
75th

129

Teun HompesM52ndFSU&1&28thWilliam Fletcher Yarnton00:07:55+00:01:07
76th

130

Giel HompesM53rdFSU&1&29thWilliam Fletcher Yarnton00:07:55+00:01:07
80th

244

Malachy SpillerM54thFSU&1&210thSt Barnabas00:08:00+00:01:12
82nd

56

Charlotte CoupeF28thFSU&1&22ndNorth Hinksey C of E00:08:05+00:01:17
86th

40

Eleanor Carver-escrittF29thFSU&1&23rdDragon00:08:06+00:01:18
89th

96

Isabel GoldsworthyF31stFSU&1&24thSt Barnabas00:08:16+00:01:28
91st

150

Samuel JohnsonM59thFSU&1&211thSt Barnabus Primary00:08:18+00:01:30
93rd

181

Anjali Marston SrivastavaF33rdFSU&1&25thWest Oxford00:08:28+00:01:40
100th

52

Florence CollierF38thFSU&1&26thSt. Barnabas00:08:43+00:01:55
101st

161

John KenyonM63rdFSU&1&212thPhil & Jims00:08:26+00:01:38
102nd

12

Sophie BarnettF39thFSU&1&27thBrookside00:08:40+00:01:52
103rd

154

Hannah KayF40thFSU&1&28thPhil and Jim00:08:36+00:01:48
106th

226

Kaden RiceM65thFSU&1&213thWest Oxford Community School00:08:43+00:01:55
109th

225

Luca Renneteau -allenM67thFSU&1&214thSt Laurence00:08:39+00:01:51
111st

7

Noah AtkinsonM69thFSU&1&215thPhil andJims00:08:52+00:02:04
118th

270

Marcel WisniewskiM73rdFSU&1&216thSt Barnabas Primary School00:09:00+00:02:12
120th

188

Hattie McneillF47thFSU&1&29thWootton by Woodstock Primary00:08:55+00:02:07
123rd

101

Anna GriffithsF50thFSU&1&210thPhil and Jim00:08:58+00:02:10
124th

220

Xanthe QuarmbyF51stFSU&1&211thphil & jim00:09:08+00:02:20
125th

192

Zofia MolduanoF52ndFSU&1&212thSt Barnabas00:09:21+00:02:33
127th

271

Solomon WoodM74thFSU&1&217thSt Barnabas00:09:13+00:02:25
128th

240

Violet SkinnerF54thFSU&1&213thOxford High school00:09:11+00:02:23
130th

113

Oliver HartM76thFSU&1&218thSt Barnabas Primary School00:09:03+00:02:15
133rd

254

Itay Te KloezeM78thFSU&1&219thSt Barnabas00:09:14+00:02:26
135th

151

Marc JonesM79thFSU&1&220thSt Barnabas' Primary00:09:12+00:02:24
140th

209

Dylan ParkinsonM81stFSU&1&221stPhil & Jims00:09:29+00:02:41
142nd

142

Dylan Lester JamesM82ndFSU&1&222ndSt.barnabus00:09:25+00:02:37
143rd

77

Madeleine DunnF61stFSU&1&214thSt Hugh's School Oxfordshire00:09:27+00:02:39
145th

80

Cecile EganF62ndFSU&1&215thWest Oxford Primary00:09:34+00:02:46
153rd

149

Jan JiF67thFSU&1&216thChandlings00:09:42+00:02:54
155th

34

Kevin BurovskiM87thFSU&1&223rdHorspath primary00:09:50+00:03:02
156th

121

Guy HerringtonM88thFSU&1&224thSt Barnabas Primary00:09:42+00:02:54
158th

90

Rowan Galligan ButtM89thFSU&1&225thSt Barnabas00:09:44+00:02:56
159th

179

Jonah Marriott-rassmannM90thFSU&1&226thWest Oxford Community Primary School00:09:58+00:03:10
160th

43

Carlo Centazzo-hammersleyM91stFSU&1&227thWest Oxford Primary00:09:58+00:03:10
163rd

22

Emil BlochM93rdFSU&1&228thWolvercote Primary00:09:51+00:03:03
164th

176

Maarten LunterM94thFSU&1&229thWest Oxford Primary00:10:00+00:03:12
165th

180

Vita Marriott-rassmannF71stFSU&1&217thWest Oxford Community Primary School00:09:59+00:03:11
167th

197

Isaac Mungall-roitmanM95thFSU&1&230th00:09:36+00:02:48
168th

75

Salvador DouglasM96thFSU&1&231stSt Barnabas00:10:00+00:03:12
169th

20

Luca BlinM97thFSU&1&232ndSt Barnabas00:10:00+00:03:12
172nd

14

Leah BaryanaF74thFSU&1&218thst philip and st james00:10:08+00:03:20
173rd

115

Keito HashimotoM99thFSU&1&233rdBradmore Nursery00:10:08+00:03:20
174th

13

Sofia BaryanaF75thFSU&1&219thst philip and st james00:10:10+00:03:22
175th

116

Umika HashimotoF76thFSU&1&220thSt Barnabas00:10:06+00:03:18
176th

94

Noah GhirardaniM100thFSU&1&234thSt Aloysius'00:10:03+00:03:15
177th

114

Kai HashimotoM101stFSU&1&235thSt Barnabas00:10:11+00:03:23
178th

145

Elliot JettotM102ndFSU&1&236thSt Barnabas00:10:03+00:03:15
179th

1

Leo AbramsM103rdFSU&1&237thSt barnabos00:10:05+00:03:17
180th

54

Leila CollinsF77thFSU&1&221stHeadington Prep School00:10:09+00:03:21
182nd

190

Wilkie Metz-moserM104thFSU&1&238thLynams00:10:11+00:03:23
183rd

174

Aaron LittleM105thFSU&1&239thst philip and st james00:10:16+00:03:28
184th

204

Zaim SedermanF79thFSU&1&222ndSt Barnabas00:10:14+00:03:26
185th

120

Charlotte HerringtonF80thFSU&1&223rdSt Paul's Nursery00:10:16+00:03:28
186th

249

Hugo StevensonM106thFSU&1&240thThe Nursery, Lathbury Road, Oxford00:09:10+00:02:22
187th

9

Arthur Aubrey-fletcherM107thFSU&1&241stLynams00:10:19+00:03:31
188th

253

Livi Storey-jF81stFSU&1&224thSt Barnabas00:10:22+00:03:34
190th

111

Herbie HarfordM108thFSU&1&242ndnew college school00:10:34+00:03:46
191st

136

Fabian HurtM109thFSU&1&243rdNew Marston Primary00:10:15+00:03:27
192nd

196

Clemmie MullineuxF83rdFSU&1&225thDragon Pre Prep00:10:29+00:03:41
194th

38

Ahalya CarterF84thFSU&1&226thphil & jim00:10:36+00:03:48
196th

250

Aurelia StevensonF85thFSU&1&227thSt Philips & St James CE Primary School00:10:36+00:03:48
198th

131

Leo HoodM113rdFSU&1&244thphil & jim00:10:38+00:03:50
199th

230

Alice RobertsonF86thFSU&1&228thOxford High school00:10:48+00:04:00
200th

118

Vilja HendersonF87thFSU&1&229thSt Ebbes00:10:47+00:03:59
202nd

222

Eleanor QuinneyF88thFSU&1&230thWolvercote Primary School00:10:56+00:04:08
203rd

215

Madeleine PetoF89thFSU&1&231stphil & jim00:10:55+00:04:07
204th

259

Louise UptonF90thFSU&1&232ndPhil and Jim00:10:52+00:04:04
205th

23

Honey BouhayedF91stFSU&1&233rdSt Barnabas00:10:58+00:04:10
206th

69

Aurelien DaviesM115thFSU&1&245thLonfields Primary school Bicester00:10:53+00:04:05
207th

234

Oscar Schofield GonzalezM116thFSU&1&246thSt Barnabas00:11:03+00:04:15
208th

213

Daniel PellegrinaM117thFSU&1&247thUpperthong Primary, Holmfirth00:10:51+00:04:03
209th

157

Gwendolin KelavaF92ndFSU&1&234thWolvercote Primary School00:11:00+00:04:12
210th

135

Eleanor HurtF93rdFSU&1&235thNew Marston Primary00:10:52+00:04:04
211st

119

Minttu HendersonF94thFSU&1&236thSt Ebbes00:11:11+00:04:23
212nd

242

Miranda SmithF95thFSU&1&237thSt Barnabas00:11:06+00:04:18
213rd

4

Monty Argyros-farrellM118thFSU&1&248thSibford Gower Primary School00:11:06+00:04:18
215th

165

Natalia KucanF97thFSU&1&238thSt Aloysius00:11:19+00:04:31
216th

67

Isabel DanielsF98thFSU&1&239thOxford High school00:11:22+00:04:34
217th

207

Solomon PalmerM119thFSU&1&249thNorth Hinksey00:11:25+00:04:37
218th

27

Eve ThurstorF99thFSU&1&240thSt Barnabas00:11:42+00:04:54
219th

163

Millie KilgourF100thFSU&1&241stBotley Primary School00:11:31+00:04:43
220th

272

Lucas YimM120thFSU&1&250thChandlings School00:11:35+00:04:47
221st

266

Sofia Van Der WerfF101stFSU&1&242ndSt Aloysius00:11:36+00:04:48
222nd

79

Rahel Edemariam DwanF102ndFSU&1&243rdSt Barnabas School00:11:42+00:04:54
223rd

265

Freya Van Der WerfF103rdFSU&1&244thSt Aloysius00:11:43+00:04:55
224th

202

Robyn NunnF104thFSU&1&245thPhil and Jim00:11:43+00:04:55
225th

100

Helena GriffithsF105thFSU&1&246thNone yet.., Phil & jim from September00:11:47+00:04:59
226th

127

Oskar HolwegM121stFSU&1&251stSt Barnabas Primary School00:11:49+00:05:01
228th

160

Eva KenyonF106thFSU&1&247thn/a00:12:02+00:05:14
230th

99

Henry GriffinM123rdFSU&1&252ndDunmore Primary School00:12:02+00:05:14
231st

184

Leela Masih-georgeF108thFSU&1&248thSt Barnabas Oxford00:12:03+00:05:15
232nd

102

Alice GurungF109thFSU&1&249thSt Barnabas Primary School00:12:02+00:05:14
234th

138

Darian InghamF111stFSU&1&250thphil & jim00:12:13+00:05:25
236th

98

Delilah GriffinF112ndFSU&1&251stDunmore Primary School00:12:06+00:05:18
237th

258

Elsa Tudor-jonesF113rdFSU&1&252ndOxford High school00:12:21+00:05:33
238th

6

Hugo AtkinsonM125thFSU&1&253rdPhil and Jims00:12:16+00:05:28
239th

70

Lucy DavisF114thFSU&1&253rdChilton00:12:22+00:05:34
240th

83

Leila EsmailF115thFSU&1&254thEuropa School00:12:17+00:05:29
241st

143

Benjamin JeffersM126thFSU&1&254thLynams00:12:07+00:05:19
242nd

19

Constance BerringtonF116thFSU&1&255thMongewell park nursery school00:12:26+00:05:38
243rd

59

Theo CrossF117thFSU&1&256thnone00:12:18+00:05:30
244th

187

Ty McdermottM127thFSU&1&255thWest Oxford Community Primary School00:12:50+00:06:02
245th

248

Elodie StanyekF118thFSU&1&257thSt Barnabas Primary School00:12:30+00:05:42
246th

60

Effie CrossF119thFSU&1&258thSt Barnabas00:12:31+00:05:43
247th

252

Violet Storey LewisF120thFSU&1&259thSt Barnanbas00:12:43+00:05:55
248th

195

Bea MullineuxF121stFSU&1&260thThe Nursery00:12:41+00:05:53
249th

214

Mila PeramatzisF122ndFSU&1&261stOxford High Junior School00:13:02+00:06:14
250th

156

Bela KelavaM128thFSU&1&256thWolvercote Montessori00:13:03+00:06:15
251st

217

Leila PragF123rdFSU&1&262ndOxford High school00:13:15+00:06:27
253rd

257

Zoltan TroopM130thFSU&1&257thSt Barnabas Primary00:13:22+00:06:34
254th

117

Harry HehirM131stFSU&1&258thSt Barnabas Primary School00:13:25+00:06:37
256th

247

Nuria StanyekF125thFSU&1&263rdNursery00:13:25+00:06:37
257th

73

Santiago DouglasM132ndFSU&1&259thGrandpont nursery00:13:40+00:06:52
258th

251

Bennie StierM133rdFSU&1&260thSt Barnabas00:13:53+00:07:05
259th

256

Mihaly TroopM134thFSU&1&261stSt Barnabas Primary00:14:08+00:07:20
261st

97

Gracie GoodwinF126thFSU&1&264thOxford High school00:14:42+00:07:54
262nd

148

Geoffrey JiM136thFSU&1&262ndChandlings00:16:46+00:09:58
263rd

95

Jessica GoldsworthyF127thFSU&1&265thOxford Summertown Nursery00:18:40+00:11:52

You may also be interested in...

The Black Country Road Run Family Fun Run - Adult Entry 2018-07-01 10:00:00
Solent Half Marathon 2018-09-23 10:00:00
The Avenger Triathlon Ragley 10K 2018-09-16 07:30:00
Badgers Atherstone 10K 2018-08-26 10:00:00